Dvojica plánovaných projektov obsadí posledný nezastavaný trojuholníkový pozemok v zóne pri veľkej križovatke Košická – Prístavná - Landererova. Kedysi tu stála rafinéria Apollo, oproti sa nachádzajú vežiaky Panorama City.

Momentálne už Portum aj Ister Tower čakajú na vydanie územného rozodnutia. Druhý z nich už oň aktuálne takisto požiadal Staré Mesto, potvrdil pre TREND Reality Matúš Trajter, ktorý stojí za projektom prostredníctvom svojej spoločnosti The Galata Group.

Vynechané dvojizbáky

Developer naďalej počíta s pôvodnými parametrami projektu, teda výškou rezidenčnej veže na úrovni 102 metrov a 33 podlažiami. Architektom Ister Tower je Pavol Škombár z P.S. Arch.

„Nepodliehame trendom, projekt sme nemenili. Nie je ani ambícia ho už ďalej modifikovať. Možné sú skôr menšie architektonické úpravy, ktoré budeme riešiť v stavebnej časti. Mám na mysli napríklad uzatváranie balkónov, keďže na horných podlažiach je vyššia veternosť, čo riešili napríklad obyvatelia Panorama City. Stvárnenie s dynamickou fasádou zostáva,“ hovorí Matúš Trajter.

Vežiak prinesie na trh 350 bytov a apartmánov. Zamerať sa chce primárne na 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa