Materskou spoločnosťou developera je rakúska skupina CTR Holding GmbH, ktorá má projekty aj v Českej republike a v Nemecku.

Rodinný dom.
Neprehliadnite

Úvery pre obnovu rodinných domov majú byť dostupnejšie

Stratégiou realitnej divízie sú developerské projekty v lokálnych centrách s dostatkom pracovných príležitostí, vysokých škôl, kultúrneho života aj s turistickým potenciálom a to vždy v centre mesta.

Z tohto pohľadu sú podľa výkonného riaditeľa holdingu Jána Horvátha pre nich ideálne Košice aj hlavné mesto Bratislava, kde práve pripravujú  rezidenčný projekt Karloveské terasy.

Projekt realizujú od roku 2020

CTR Holding získal pozemky bývalých Odevných závodoch kapitána Nálepku v Košiciach medzi ulicami Alvinczyho a Bellova v roku 2017.V októbri 2020 už začal s výstavbou s termínom dokončenia o dva roky.

„Pozemok sme kúpili už po zmene územného plánu,“ povedal pre TREND výkonný riaditeľ holdingu Ján Horváth. Firma pôsobí v meste dlhodobo a začínala v regióne v súvislosti so sesterskými podnikmi Zeocem v Bystrom a bývalými Východoslovenskými stavebnými hmotami.

Na archívnej snímke je územie budúcej štvrte Vydrica, ktorá  prepojí Staré Mesto s Zuckermandlom a vzdialenejším River Parkom.
Neprehliadnite

Obnovená Vodná veža bude súčasťou verejného priestoru na bratislavskej Vydrici

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa