Národná kultúrna pamiatka Vodná veža v Bratislave, ktorá stojí na mestských pozemkoch, je súčasťou novej mestskej štvrte Vydrica blízko dunajského nábrežia.

Investor Vydrica Development sa v Memorande o spolupráci z októbra 2020 zaviazal, že obnoví Vodnú vežu a jej okolie a vynaloží na to 1,5 milióna eur. Historické jadro Vydrice s vežou sprístupní verejnosti, ktorá tu nájde miesto pre oddych a kultúrno-spoločenské vyžitie.

Integrácia do verejného priestoru

Bratislavský magistrát informoval, že v najbližších dňoch plánuje investor začať architektonickú súťaž na budúcu podobu Vodnej veže.

Súťažné zadanie a súťažné podmienky konzultoval s Metropolitným inštitútom Bratislavy. Ten poskytol spätnú väzbu na základe komunikácie s Mestským ústavom ochrany pamiatok v Bratislave a v spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom a mestskou časťou Staré Mesto.

Podľa predsedu predstavenstva Vydrica Development Zoltána Müllera bude revitalizácia rešpektovať mimoriadnu historickú hodnotu Vodnej veže. Výsledkom má byť jej oživenie, integrácia do verejného priestoru a doplnenie mestských kultúrnych inštitúcií.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa