Spoločnosť Avidol, s.r.o. začala výstavbu rovnomenného obytného súboru na Galvaniho ulici v Bratislave, kde by malo vyrásť približne 470 bytov. Obytný súbor zložený zo siedmich budov sa bude stavať postupne v priebehu dva a pol roka na ploche 23 tisíc m2 a malo by tu žiť vyše tisíc ľudí. Okrem bytov súbor ponúkne aj administratívne priestory a podzemné garáže. Prvá etapa so 152 bytmi v štyroch blokoch by sa mala skolaudovať v septembri budúceho roka.

V tretej etape výstavby plánuje developer projektu spoločnosť a-develop, s.r.o. vybudovať aj blok so zhruba desať tisíc štvorcovými metrami administratívnych priestorov v samostatnom bloku. Budova s názvom Airportforum Business Center sa má začať stavať na jar budúceho roka. Administratívna budova priamo pri Galvaniho ulici bude najvyššia s desiatimi podlažiami, najvyšší obytný dom bude mať o podlažie menej.

Bratislavská Trnávka sa rozrastá o nové sídlisko Avidol

V súčasnosti už podľa zástupcu pre predaj bytov spoločnosti Avidol, s.r.o. Tibora Danihela našlo svojho majiteľa približne 60 % bytov vo všetkých blokoch. Ceny jedno- až štvorizbových bytov sa podľa umiestnenia pohybujú od 35 do 43 tisíc korún za štvorcový meter. Výstavba celého obytného súboru by mala stáť približne jednu miliardu a sto miliónov slovenských korún.

Novodobé sídlisko „500 bytov“ sa bude nachádzať v bratislavskej časti Trnávka. Bude vzdialené niekoľko stoviek metrov od nákupnej zóny Avion s predajňami IKEA, Kika a Hornbach, navyše tu má zakrátko vyrásť ďalší supermarket. Leží na dohľad od bratislavského letiska. V tejto oblasti doteraz prebiehala najmä výstavba obchodných, skladových a administratívnych priestorov, v blízkosti sú len menšie sídliská a oblasť starej Trnávky s rodinnými domami. V blízkosti však vyrastá ďalší obytný súbor Slnečný dvor.

Vizualizácia – a-develop, s.r.o.