Koncom budúceho týždňa otvoria prvú etapu rozšírenia nákupného centra Avion v Bratislave. Pribudne osem nových obchodov na ploche približne 2500 m2. Najväčším z nich bude Alltoys, najväčšia predajňa hračiek na Slovensku. Zvyšok obchodov bude predávať oblečenie. Zákazníci budú môcť používať aj nové podzemné parkovisko. eTREND o tom informoval riaditeľ obchodného centra Vladimír Bereš.

Majiteľ a prevádzkovateľ centra Inter IKEA Centre Slovensko, s.r.o. (IICS) začal s výstavbou v decembri 2005. Pôvodne malo byť do konca roka otvorené celé rozšírené centrum, ktorého stavebná časť je už hotová. Kvôli niektorým novým nájomcom sa však otvorenie druhej etapy rozšírenia posunulo na marec 2007, kým sa nevykonajú interiérové úpravy ich predajní. Nákupné centrum Avion vrátane predajne IKEA sa potom s celkovou predajnou plochou 72 tisíc štvorcových metrov a 3200 parkovacími miestami stane najväčším na Slovensku.

V Bratislave otvoria rozšírenú časť obchodného centra Avion

Podľa V. Bereša je už celá predajná plocha rozšírená o tretinu oproti pôvodnej plne obsadená. Pribudnú najmä veľkoplošné obchody s módnym tovarom známych značiek ako Peek & Cloppenburg a po prvý raz na Slovensku aj Hennes & Mauritz a Marks & Spencer. Dlho očakávanú premiéru by mal podľa informácií eTRENDu mať aj dvojpodlažný obchod značky C&A. Ďalej tu budú kníhkupectvo Panta Rhei, obchody s obuvou, kaviarne a reštaurácie. Tradične silná orientácia Avionu na rodiny s malými deťmi sa zdôrazní novou časťou detského kútika.

IICS do rozšírenia obchodného centra investuje viac ako jednu miliardu slovenských korún. Stavebné práce vykonáva brnianska firma IMOS, a.s. a na stavbe pracuje denne 250 až 650 robotníkov. Nákupné centrum Avion otvorili v apríli 2002. Leží na okraji hlavného mesta vedľa diaľnice D1 pri bratislavskom letisku. V roku 2005 ho podľa informácií IICS navštívilo sedem miliónov ľudí. Vladimír Bereš si pochvaľuje, že vďaka príchodu ďalších veľkých obchodov Hornbach a Kika do tejto lokality sa Avion stal jednou z najobľúbenejších obchodných destinácií v Bratislave.

Foto - IICS