Predaj Železničnej polikliniky neďaleko Zvolenského zámku vo Zvolene je aj naďalej pozastavený. TASR to v utorok potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

Zastavenie predaja

Svoj majetok predávali železnice formou ponukového konania. Pripomenula, že rozhodnutím Správnej rady ŽSR však zastavili predaj železničných polikliník. ,,Železnice predpokladajú opätovné vyhlásenie ponukového konania na predaj polikliník v Žiline a vo Zvolene v termíne po 15. februári 2023," spresnila.

V ponukovom konaní bola zvolenská poliklinika vo vyvolávacej cene 2 241 000 eur bez DPH. ,,Uvedená suma zahŕňa 10-percentnú zľavu oproti počiatočnej vyvolávacej cene," podotkla hovorkyňa vlani v lete.

Prebytočný majetok ŽSR

Poliklinika sa nachádza v zastavanom území, v širšom centre mesta Zvolen. Areál tvoria tri budovy, poliklinika, rehabilitácia a trafostanica. ,,Dominantná je šesťposchodová budova polikliniky s menším dvorom so spevnenou plochou na parkovanie. Celková rozloha areálu predstavuje 1297 štvorcových metrov," uviedla.

Spomenula, že tento zvolenský areál je klasifikovaný ako prebytočný majetok ŽSR a nesúvisí s ich hlavnou činnosťou. Ako doplnila, je to objekt, ktorý železnice ponúkali záujemcom v rámci racionalizácie rozsahu nehnuteľností a znižovania nákladov na správu.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke stavebné práce na výstavbe električkovej trate v Petržalke 6. februára 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Petržalka upozorňuje na možné problémy s kolaudáciou Septimo II a dáva podnet na prokuratúru