Occam Real Estate zmení brownfield po bývalej textilnej fabriky Merina, neďaleko centra Trenčína, na rezidenčný projekt s viac ako 600 bytmi, informuje v tlačovej správe.

„Nová Merina je primárne projekt, ktorý premieňa dlhodobo zanedbanú industriálnu časť Trenčína na kvalitné a udržateľné bývanie v prémiovej lokalite,“ upozorňuje Partner spoločnosti Marek Kalma, zodpovedný za projekt Nová Merina.

Rýchly prístup do centra

Occam Real Estate sa okrem existujúcich projektov priebežne sústreďuje aj na akvizície pozemkov, na ktorých by mohla ponúknuť klientom projekty s pridanou hodnotou.

Takto v júni 2022 získala spolu s Across Properties pomerne veľkú časť bývalej textilnej fabriky Merina. Stavebný pozemok sa nachádza v severovýchodnej časti Trenčína v blízkosti hlavnej autobusovej a železničnej stanice a mestského parku, s rýchlym prístupom do centra.

Súčasťou areálu je aj objekt teplárne s rozvodňou v rozsahu starej turbínovej haly. „Aj keď budova nie je pamiatka, ako citlivý investor so skúsenosťami napríklad z projektu SkyPark v Bratislave, plánujeme v prípade aspoň minimálneho ekonomického zmyslu zachovanie teplárne a jej premenu na športovo-kultúrne stredisko, ktoré bude slúžiť celému mestu Trenčín,“ upozornil Marek Kalma.

Riešenie pre konkrétnu lokalitu

Aj z toho dôvodu bezprostredne po získaní pozemkov Occam Real Estate v spolupráci s mestom Trenčín spustili urbanisticko-architektonickú súťaž za účasti popredných slovenských a českých ateliérov.

„Z pohľadu mesta je vynikajúce, že investor sa rozhodol ísť cestou súťaže. Súťaž bola vynikajúco pripravená, priniesla očakávané a kvalitné výsledky od profesionálnych tímov – kiež by tak postupovali všetci, alebo aspoň viacerí investori," uviedol hlavný architekt mesta Trenčín Martin Beďatš.

Cieľom bolo vybrať riešenie pre danú lokalitu, ktoré zásadne pozdvihne úroveň bývania v centre Trenčína. Víťazom sa stal ateliér Sadovsky & Architects v spolupráci s Marko & Placemakers.

„Merina bola a bude súčasťou Trenčína. Naša vízia je postavená na rešpekte, kontinuite a priamej interpretácii postindustriálnej krajiny, ktorá sa zmení na fungujúcu obytnú mestskú štruktúru. Stane sa pohodovým a útulnym domovom pre mnohých súčasných a budúcich obyvateľov Trenčína,“ predstavil víziu svojho štúdia Oliver Sadovský.

Budovanie ďalších bytov

Plánovaný začiatok výstavby prvej fázy je v roku 2025, pričom ďalšie fázy budú pokračovať podľa aktuálnych podmienok na realitnom trhu.

Occam Real Estate pôsobí na trhu ako investičná, developerská a asset management spoločnosť v oblasti, rezidenčných, retailových a kancelárskych nehnuteľností.

V súčasnosti pripravuje a realizuje niekoľko projektov ako napríklad Tesla Residence - rezidenčný projekt s takmer 200 bytmi v Košiciach, rezidenčný projekt Vápenice v bratislavskej Záhorskej Bystrici, či Projekt Mýtna, ktorý spojí ulice Mýtna a Šancová v bratislavskom Starom Meste. Stopercentnými spoločníkmi Occam Real Estate sú Marek Kalma a Jozef Šimek.

Ďalšie dôležité správy

Analytici povedali, či praskne realitná bublina.
Neprehliadnite

Bublina spľasla aj v Európe. Ceny nehnuteľností prudko padajú na prvom z najhorúcejších trhov