Nedávny zákaz vychádzania utlmil návštevnosť portálu Nehnuteľnosti.sk, tá v porovnaní s predchádzajúcim nárastom poklesla. Trh s realitami však zažil rovnakú situáciu aj v marci tohto roka. Samotný pokles návštevnosti portálu bol počas 2. vlny pandémie na úrovni 10 percent, pričom počas 1. vlny zaznamenal portál až 30-percentný pokles. Pre TASR to uviedol portál. Rovnako o zhruba 10 percent poklesol aj počet kontaktovaní predajcov.

„Očakávame, že po uvoľnení opatrení sa návštevnosť opäť vráti na normálnu úroveň, tak, ako sme tomu boli svedkami v apríli a máji tohto roka," dodal portál. Ako špecifikoval, počas zákazu vychádzania ľudia najčastejšie klikali na nehnuteľnosti v Bratislavskom kraji. Ponuka rodinných domov v regióne metropoly Slovenska mala viac ako dva milióny zobrazení, vyše miliónový záujem bol aj o trojizbové a dvojizbové byty.

Hrubé stavebné práce na ulici Mlynské nivy v Bratislave boli ukončené. Otvorenie ulice je naplánované na prelome októbra a novembra. Rozsiahlu rekonštrukciu časti Mlynských nív začal investor v máji 2018 so zámerom vybudovať tu nový mestský bulvár. Časť Mlynských nív pre túto rekonštrukciu v polovici februára 2019 uzatvorili pre dopravu
Neprehliadnite

Vynovené Mlynské Nivy sú lepšie, ale k mestskému bulváru majú ďaleko

Štvrtou najčastejšie hľadanou komoditou na portáli boli rodinné domy v trnavskom regióne s viac ako 800- tisíc zobrazeniami. Vyše 600- tisíc kliknutí zaznamenal portál aj pri rodinných domoch v Nitrianskom kraji. Nad 500- tisíc zobrazení mali aj ponuky rodinných domov v Banskobystrickom, Žilinskom a Prešovskom kraji. Prvú desiatku najčastejšie vyhľadávaných nehnuteľností uzatvorili jednoizbové byty (zhruba 430- tisíc zobrazení) a rekreačné nehnuteľnosti (vyše 400- tisíc zobrazení), oboje v Bratislavskom kraji.

Rozdiel medzi vplyvom 2. vlny a 1. vlny pandémie nového koronavírusu na realitný trh badá aj analytik Realitnej únie (RÚ) SR Vladimír Kubrický. Ako uviedol pre TASR, nedávny zákaz vychádzania je len „intermezzom" a nepriniesol výrazné obmedzenie počtu obchodov na realitnom trhu. „Na druhej strane sa nedá očakávať, že najbližšie mesiace sa bude obchodovať tak živo, ako v 3. štvrťroku," poznamenal Kubrický. Záujem o kúpu domu či bytu totiž každoročne v tomto období utlmujú nepriaznivé počasie, krátke dni či blížiace sa sviatky. „Druhá vlna pandémie nemá zatiaľ žiadny vplyv ani na trhovú hodnotu nehnuteľností, keď ceny bytov v krajských mestách Slovenska sa za posledné dva mesiace, čiže za september a október, zvýšili o 1,2 percenta," uzavrel Kubrický.