V hlavnom meste začína ďalšie búranie niekdajšieho športoviska. Schátrané a zanedbané tribúny aj okolie petržalského futbalového štadióna Artmedia navštívili búracie mechanizmy a staré objekty padajú. Skupina Grafobal Ivana Kmotríka ako majiteľ pozemkov a investor plánovanej novej výstavby má búranie dokončiť do konca roka.

Podľa portálu Topky.sk získalo búracie povolenie platnosť ešte v lete 2009, neskôr doň pribudla podmienka o dokončení búracích prác do konca roku 2012. Kvôli neporiadku na pozemku a zväčšujúcej sa skládke odpadov vyrúbila mestská časť aj pokutu.

Investor oznámil štart búracích prác napokon na 17.9., teda začiatok minulého týždňa a zhodou okolností pár dní predtým, než portál TRENDreality.sk priniesol fotogalériu z miesta bývalého štadióna a následne fotografie ďalších bývalých bratislavských športovísk. Chátrajú alebo už nestoja miesta ako Tehelné pole, cyklistický štadión, či športová hala na Jégého ulici, ktorá prešla búraním len nedávno.

Začali búrať štadión Artmedie

Namiesto Artmedie sa už niekoľko rokov počíta s novou výstavbou zahŕňajúcou ľadové plochy, bazén, squashové ihriská, telocvične a napríklad aj golfové simulátory. Spoločnosť Grafobal Group plánovala v celom projekte priniesť byty, kancelárie, občiansku vybavenosť, ako aj 29-podlažnú dominantu. Na rohu pozemku navyše počítali s hotelom Hilton.

Pozrite sa, ako to vyzeralo na schátranej Artmedii.

Foto - Philip Darázs