Budovu Westend Tower otvorili v roku 2002 po dvoch rokoch stavebných prác. Išlo o rekonštrukciu, keď spoločnosť J&T Global prerobila centrálu bývalého Lignoprojektu. Projekt s rozpočtom 400 miliónov slovenských korún vytvoril 66 metrový vežiak, ktorý ponúkol 8 500 štvorcových metrov kancelárskych a obchodných plôch.

Zmeny majiteľov

V roku 2006 budovu kúpila realitná divízia AXA Real Estate Investment Managers. Za vežu a ďalšie štyri priemyselné parky zaplatila 80 miliónov eur. K ďalšej zmene majiteľa došlo koncom roka 2015, kedy komplex získava pôvodom holandská developerská skupinba CTP. Hodnota transakcie nebola zverejnená.

Po roku a pol sa mení majiteľ do tretice, keď ho získava Realitný fond investičnej banky Wood & Co. „Ide o koncept, ktorý intuitívne reaguje na dynamiku podnikania. Začínajúce firmy majú k dispozícii štartovacie tzv. flexi podlažia rozdelené na niekoľko kancelárií od 15 do 50 štvorcových metrov, stredne veľké spoločnosti si zvyčajne prenajímajú celé podlažie budovy,“ hovorí riaditeľ Wood & Co Martin Šmigura.

Podľa jeho slov by mala byť budova alternatívou pre menšie a stredné spoločnosti, ktoré preferujú lokalitu Westend a vyžadujú vybavenie aj služby na najvyššej úrovni. Súčasťou projektu je aj jediný parkovací dom v lokalite Westend s viac ako 540 parkovacími miestami na piatich podlažiach.

V pláne ďalšie akvizície

Wood & Co vytvorila pre developerské projekty v Česku a na Slovensku špecializovaný podfond v rámci českej štruktúry a v blízkej budúcnosti plánuje nakúpiť viacero nehnuteľností, pričom Westend Tower bola prvá akvizícia tohto podfondu.

Na segment real estate sa investičná banka zamerala relatívne nedávno. V minulom roku uskutočnila prvé dve akvizície v Českej republike. Do svojho portfólia získala pražské centrum Galerie Harfa a pražské obchodné centrum Šestka.

Wood & Co je investičná banka s centrálou v Prahe. Poskytuje služby v oblasti obchodovania s cennými papiermi. Na Slovensku spravuje viacero aktív: výrobcu zdravotníckeho tovaru - Chirana T.Injecta v Starej Turej, farmaceutickú spoločnosť - Saneca Pharmaceuticals v Hlohovci, spoločnosť špecializujúcu sa na odpadové hospodárstvo - KOSIT v Košiciach a Slovenský rastový kapitálový fond, ktorého väčšinovým vlastníkom je Ministerstvo hospodárstva SR .