Na slovenský realitný trh prišiel ďalší silný hráč. Realitná kancelária Svoboda & Williams, ktorá pochádza z Česka, bude na Slovensku pôsobiť pod záštitou medzinárodnej realitnej kancelárie Christie's International Real Estate, s ktorou uzavrela partnerstvo.

Firma sa plánuje zamerať predovšetkým na drahé nehnuteľnosti, teda aj na náročnú klientelu. „Práve licencia od Christie's sa stala bezprostredným impulzom pre našu expanziu,“ hovorí Prokop Svoboda, majiteľ Svoboda & Williams.

Prémiové nehnuteľnosti

Ďalším významným faktorom bolo podľa neho výrazné prepojenie slovenského a českého trhu. Firma zároveň vnímala dopyt po slovenských nadštandardných nehnuteľnostiach.

Čas príchodu firmy, ktorá sa zameriava podľa vlastných slov na vysoký nadštandard, zrejme nebude náhoda vzhľadom na nízke úrokové sadzby hypoték a tiež skutočnosť, že ceny slovenských nehnuteľností dosahujú historické maximá.

Popri značke Svoboda & Williams, ktorá sa zameriava na prémiové nehnuteľnosti, firma na Slovensku rozbieha aj značku Feelhome, ktorá sa orientuje na štandardné nehnuteľnosti.

Najdrahšie nehnuteľnosti v portfóliu zverejňuje prostredníctvom webovej stránky Christie's International Real Estate.

„Vďaka spolupráci s realitnou sieťou Christie's International Real Estate, vlastnícky prepojenou s legendárnou aukčnou sieňou, ponúkneme slovenským majiteľom prémiových nehnuteľností možnosť predstaviť ich v kontexte značky s medzinárodným renomé, a osloviť tak investorov po celom svete. Slovenským kupujúcim tak prinášame jednoduchý prístup k luxusným nehnuteľnostiam v najžiadanejších svetových lokalitách,“ tvrdí P. Svoboda.

Realitná kancelária sa zamerala na prémiové nehnuteľnosti zatiaľ len v Bratislave. Zverejnila niekoľko nadštandardných a drahých nehnuteľností. Vedením slovenskej pobočky Svoboda & Williams bol poverený David Martan.

Versace v kúpeľni

Trojposchodová rodinná vila, ktorá sa nachádza v Devíne sa na prvý pohľad vyznačuje veľmi drahým zariadením vo všetkých šiestich izbách. Jej rekonštrukcia prebehla pred tromi rokmi, kedy sa v celom objekte zaviedol solárny systém.

Okrem vily je na pozemku aj druhý samostatný hosťovský dom pozostáva z obývacej izby, kuchyne, jedálne, spálne a kúpeľne.

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

 

Prízemie tvorí fitnes, sauna, ochladzovací bazén, solárium, technická miestnosť s práčovňou, dva skladové priestory a garáž s parkovaním pre tri autá.

Na prvom poschodí sa nachádza predsieň, obývacia miestnosť prepojená s jedálňou, pracovňa s krbom, kuchyňa so špajzou, zimná záhrada, terasa, vnútorný bazén s protiprúdom, jacuzzi, kúpeľňa.

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

 

Druhé poschodie je vyhradené pre spálne, kde sa nachádzajú štyri izby, šatník, terasa a dve kúpeľne. Podlahy sú z masívneho dreva a žuly, trojsklenné plastové okná, spálne a obytný priestor s jedálňou majú klimatizáciu. Vybavenie tiež zahŕňa rekuperáciu, podlahové kúrenie a o bezpečnosť domu sa stará videovrátnik a alarm.

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

 

Pozemok sa nachádza kúsok od Sihote, ktorá je vyhľadávanou oblasťou. V dome sa nachádzajú také kúsky ako vlastná koňská fontána, Versace ako súčasť kúpeľňového interiéru a zlatá posteľ. Interiér je zariadený značkovým nábytkom. 

 • Cena: 1 500 000 eur
 • Úžitková plocha: 1 050 m2
 • Zastavaná plocha: 428 m2
 • Záhrada: 476 m2
 • Pozemok: 904 m2

Vila známeho milionára

Dizajnová vila púta pozornosť svojou fasádou už z diaľky. V prízemí dominuje priestranná obývacia izba s krbom a jedálňou, ktoré sú navrhnuté v otvorenom koncepte, a samostatná kuchyňa. Na prvom poschodí je hosťovská izba so šatníkom a vlastná mramorová kúpeľňa, pracovňa, šatník a druhá kúpeľňa.

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

 

Druhé poschodie pozostáva z hlavnej spálne s prístupom na terasu, výstupného televízora, kúpeľne a dvoch veľkých šatníkov. Na treťom poschodí sú dve spálne, každá s kobercami, šatníkovou skriňou, vlastnou kúpeľňou a vchodom na terasu.

Štvrté poschodie pozostáva z otvorenej miestnosti s prístupom na strešnú terasu s panoramatickým výhľadom na Bratislavu.

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

 

V suteréne vily sa nachádza miestnosť. ktorá slúži ako domáce kino, fínska a parná sauna, krytý nerezový bazén s protiprúdom, sprcha s tropickým dažďom, šatňa so sprchou, kuchynský kút s americkou chladničkou a technické miestnosti.

Bazén je vybavený podsvietením a onyxovými dlaždicami. K dispozícii je tiež garáž pre osem áut s toaletou a komorou.

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

 

Päť nadzemných a podzemných podlaží je prepojených výťahom. Dizajnová vila sa nachádza Pod Bôrikom, čo je jedna z najžiadanejších lokalít v Starom meste. Na liste vlastníctva je meno známeho podnikateľa Slavomíra Hatinu s manželkou. Keďže sa vila dokončila len tento rok, pravdepodobne ide o investičnú nehnuteľnosť.

 • Cena: nezverejnená cena
 • Úžitková plocha: 641 m2
 • Záhrada: 670 m2
 • Pozemok: 2 455 m2

Erdélyho vila

Historická štvorposchodová vila, postavená v roku 1928 popredným bratislavským architektom Jozefom Erdélym, sa nachádza na ulici Fraňa Kráľa vo vnútrobloku bývalej nemocnice.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
 • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa