„Zhodnotený majetok sme vrátili mestu presne podľa zmluvy s Mestom Trnava,“ vysvetľuje predseda predstavenstva City Arena, a. s., Pavol Adamec. Investor do majetku mesta vložil športovú časť multifunkčného komplexu v celkovej hodnote 22 miliónov eur. Transakcia je už zapísaná v katastri.
„Zároveň sme mesto vyzvali na prevzatie investícií do okolitej infraštruktúry v hodnote ďalších 5 miliónov eur,“ dodáva P. Adamec. Ide o rekonštrukcie ulíc Halenárska, Hlboká, Kollárova, Dolné Bašty, nové križovatky, chodníky, cyklotrasy, osvetlenie i výsadbu zelene.
Štadión sa mal stať súčasťou samosprávneho majetku od začiatku. Prvé predstavenie projektu prišlo na jeseň 2011, o rok na to podpísal investor s mestom memorandum o spolupráci. Po niekoľkomesačných rokovaniach aj zmluvy o prenájme a predaji nehnuteľností.
Trnava vtedy predala súkromníkovi 3,5-hektárové pozemky ocenené na šesť miliónov za jedno euro s podmienkou investovať do samotného štadióna 13 až 15 miliónov eur. Celý projekt aj s komerčnou časťou musel developer skolaudovať najneskôr do konca roku 2019. Štadión a pozemok pod ním dostala City Arena do prenájmu na 30 rokov za jedno euro ročne.
City Arena Trnava Zdroj: Milan David
Štadión má kapacitu 19-tisíc divákov, celkovo stál približne 30 miliónov eur, z čoho 13 miliónov zadotoval štát v rámci podpory výstavby futbalových štadiónov po Slovensku.
Súčasťou komplexu je aj nové obchodné centrum s prenajímateľnou plochou 29 500 m2 a kapacitou pre 108 prevádzok, pod zemou sú dve podlažia garáží pre 900 áut. Celý projekt otvorili za prítomnosti politických špičiek vlani v lete.