Investorská spoločnosť TriGranit sa proti výhradám bráni. Petičný výbor petície proti výstavbe megakasína na Slovensku podľa nej o projekte Metropolis v Bratislave zavádza. Uvádza tlačová agentúra SITA s odvolaním sa na predsedu predstavenstva Gábor Zászlósa.

Petičný výbor v parlamente odovzdal petíciu so 125 640 podpismi. Očakáva, že dokument parlament prerokuje v pléne a výstavbe megakasína v mestskej časti Jarovce zabráni.

Petičný výbor podľa G. Zászlósa poukazuje na jednu funkciu celého komplexu, ktorého zameranie je v skutočnosti oveľa širšie. Označenie megakasíno považuje za odtrhnuté od reality, keďže už podľa pôvodnej urbanistickej štúdie mali kasína zaberať necelé tri percentá celkovej plochy.

Po verejnom prerokovaní urbanistickej štúdie firma rozhodla o znížení plochy kasín o 30 percent a prepracovaní projektu, presviedča investor. Podiel kasín na celkovej rozlohe komplexu tak nepresiahne dve percentá.

TriGranit: odporcovia kasína zavádzajú

Metropolis je podľa neho väčšou investíciou ako PSA či KIA a môže priniesť tisíce pracovných miest, miliardové príjmy do štátneho rozpočtu a rozvojové impulzy pre cestovný ruch, kongresovú turistiku a sektor služieb.

Investícia ma dosiahnuť 1,5 miliardy eur a do štátneho rozpočtu môže ročne priniesť 600 miliónov eur, v komplexe by sa malo vytvoriť takmer 5-tisíc stálych pracovných miest. Odporcovia projektu tvrdia, že je nebezpečný pre morálne prostredie a kultúru krajiny. Proti kasínu sa postavil aj bratislavský primátor Andrej Ďurkovský a mestská časť.

Metropolis je naplánovaný na niekoľko fáz, vyrásť by mal na 30-hektárovom pozemku medzi Petržalkou a Jarovcami, neďaleko križovatky diaľnic D2 z Maďarska do Čiech a D4 z Rakúska.

Navrhuje sa nákupné centrum, aquapark, rekreačné centrum so zábavným parkom, tri hotely, kasíno na americký spôsob prevádzkované svetovým lídrom Harrah´s, konferenčné zariadenia, galérie, multifunkčná hala či golfové ihriská. Celý komplex má mať približne 1,12 milióna m2 úžitkovej plochy. Prvú fázu chceli pôvodne dokončiť už v roku 2012.

Zobraziť Metropolis na väčšej mape

Vizualizácia – TriGranit