Jeden z najvýraznejších rezidenčných projektov hlavného mesta sa má začať stavať v prvom štvrťroku 2009. V súčasnosti sa 450-bytové Slovany nachádzajú v stavebnom konaní, ktoré by malo byť ukončené na jeseň tohto roka. Predpokladaný termín dokončenia sa posúva na 2011.

Slovany bežia podľa plánu, no s meškaním

Zdržanie podľa Daniely Majerichovej zo spoločnosti nastalo pri vydávaní stavebného povolenia kvôli vyjadreniam jednotlivých orgánov. „Pôvodne malo byť v druhom štvrťroku 2008,“ priznáva. Dnes termín získania dokumentu odhaduje na jeseň tohto roka. S výstavbou potom plánujú začať v prvom štvrťroku 2009, dokončenie zástupkyňa developera predpokladá v polovici roka 2011.

Spoločnosť zatiaľ prijíma len rezervačné poplatky, s klientmi podľa D. Majerichovej komunikuje a informuje ich o aktuálnej situácii. K informáciám, ktoré hovoria o predaji celého projektu inému investorovi zástupkyňa firmy len hovorí: „Pokračujeme podľa plánu, ale s oneskorením.“

Polyfunkčný komplex na Račianskej ulici má dosiahnuť výšku 130 metrov a obe veže majú mať 41 podlaží. Analýza realitnej kancelárie Lexxus, 141558>sledujúca predaj novostavieb v tomto roku hovorí, že ku koncu júna bolo v rámci projektu predaných 9 bytov.

Vizualizácie – Slovany