Súbor troch veží – dvoch obytných a kancelárskej budovy – v hlavnom meste Spojeného kráľovstva pod názvom Triptych Bankside dosiahol svoj najvyšší bod. Londýnsky projekt slovenského developera J&T Real Estate (JTRE) má dokončenú hrubú stavbu aj tretej, najvyššej  obytnej veže s 19 nadzemnými podlažiami s výškou 69 metrov. Druhá obytná veža má 55 metrov a 15 nadzemných podlaží a tretia administratívna budova s 10 nadzemnými podlažiami má výšku 42 metrov.

Pozemok získali ako brownfield

Viacúčelový komplex s celkovou komerčnou hodnotou 400 miliónov libier (468 miliónov eur - pozn. TREND) prinesie 169 bytov, viac ako 5 600 štvorcových metrov (m2) kancelárií najvyššej kategórie, 1 350 m2 obchodných plôch a priestory pre kultúru.

Výstavba sa začala v roku 2019 a dokončenie je plánované v roku 2022.

Ako napísal TREND v roku 2019, slovenský developer informoval o kúpe pozemku v centre Londýna v lete 2018. Získal ho od klientskeho fondu DV4 spoločnosti Delancey ako brownfield.

V júni 2020 vyšla informácia , že spoločnosť získala potrebné financie,  úver vo výške 177 miliónov libier (vo vtedajšom kurze 197 miliónov eur - pozn. TREND) od spoločnosti ICG Real Estate – realitnej divízie Intermediate Capital Group, globálneho alternatívneho správcu aktív. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa