V Spojenom kráľovstve už JTRE realizuje aj projekt Triptych Bankside, pričom aktuálne potvrdila, že naň získala potrebné financie. Ide o úver vo výške 177 miliónov libier [197,33 milióna eur – pozn. TRENDU] od spoločnosti ICG Real Estate – realitnej divízie Intermediate Capital Group, globálneho alternatívneho správcu aktív. Tie k 31. marcu tohto roka predstavovali 45,3 miliardy eur.

„V Spojenom kráľovstve sme potrebovali na financovanie partnera s hlbokou znalosťou realitných projektov. Získanie úveru, najmä v týchto neľahkých časoch, je potvrdením kvality portfólia JTRE, ako aj celého tímu spoločnosti,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán. Spoločnosť v strednej a východnej Európe dokončila a prevádzkuje projekty v celkovej hodnote viac ako 1,2 miliardy eur.

Tri veže na prestížnej adrese

Najnovší projekt Triptych Bankside má pozostávať z troch veží s 10, 15, resp. 19 poschodiami. Situované budú na prestížnej adrese 185 Park Street. Nachádzať sa v nich bude 169 bytov, viac ako 5 600 štvorcových metrov kancelárií na prenájom, 1 350 štvorcových metrov obchodných priestorov a rovnaká plocha je určená pre kultúru. Projekt je už vo výstavbe a dokončenie je plánované na rok 2022.

Ďalšiu z aktivít JTRE na ostrovoch, ktorou je akvizíciu Sons & Co., potrebovalaslovenská firma aj kvôli projektu Triptych Bankside. „Urýchlilo to vybudovanie našej pozície v Spojenom kráľovstve. Realizujeme veľký projekt Triptych Bankside a  o ďalšie sa zaujímame. Nebolo by to možné bez lokálnych znalostí a skúseností v celom procese developmentu,“ hovorí Juraj Marko, výkonný riaditeľ pobočky JTRE London, ktorú firma založila vlani v septembri.

Skúsený londýnsky partner

Za spoločnosťou Sons & Co. stoja bratia Alexander a Christian Stockerovci, ktorí ju založili so Simonom Robertsom. Na trhu pôsobia 30 rokov, majú za sebou výstavbu viac ako 550 bytov, ako aj domy najvyššieho štandardu v centrálnom Londýne s celkovou hodnotou prevyšujúcou 200 miliónov libier [222,92 milióna eur – pozn. TRENDU].

„Teší nás, že sme spojili sily s JTRE. Veríme, že naša znalosť londýnskeho trhu v spojení s významnými zdrojmi a medzinárodnými skúsenosťami JTRE nás zaradia medzi lídrov. Našou prioritou je využiť túto situáciu na ďalšie rozšírenie nášho portfólia,“ komentuje Alex Stocker, riaditeľ developmentu v JTRE London.

JTRE vstúpila na londýnsky realitný trh ešte v roku 2018 kúpou projektu v lokalite centrálnej štvrte South Bank pri galérii Tate Modern. Získala ho v spolupráci so spoločnosťou Sons & Co. Slovenská firma jej následne prenechala zodpovednosť za multifunkčný komplex Triptych Bankside s celkovou komerčnou hodnotou viac ako 400 miliónov libier [445,91 milióna eur – pozn. TRENDU].

Známe slovenské projekty

Na našom trhu nehnuteľností pôsobí JTRE od roku 1996. Jej najvýznamnejšou stavbou je nábrežná štvrť Eurovea City s rozšírením nákupného centra a prvým slovenským mrakodrapom Eurovea Tower. K zrealizovaným projektom patria aj najvyššie obytné veže na Slovensku Panorama Towers, mestské štvrte River Park a Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Fuxova, Karloveské rameno, Zelené terasy Devín, administratívny komplex Westend, budovy Pribinova 19 či Landererova 12. Vo výstavbe je aj projekt Klingerka s bývaním a kanceláriami a rozšírenie nákupného centra Eperia v Prešove.