Aktualizované (17:40):

Ružinovskí poslanci na dnešnom rokovaní odsúhlasili urbanistickú štúdiu zóny Mlynské Nivy – Západ ohraničenú ulicami Mlynské Nivy, Bajkalská, Plynárenská a Prievozská. Štúdia tak môže postúpiť ďalej na schválenie zmien a doplnkov územného plánu, potvrdil pre TRENDreality.sk Andrej Papp z miestneho stavebného úradu.

Štúdiu schválili s pripomienkami najmä k jej severnej časti medzi ulicami Mlynské Nivy a Prievozskou. Tu jej vyčítali prílišnú zahustenosť. V tejto časti majú svoje plány spoločnosti Locus Plus, s.r.o., patriaca rodine Rehákovcov a Struhárovcov, ako aj Stavoindustria ZSP Bratislava a developerská HB Reavis. Už sa stavia aj polyfunkčné 3nity.

Južnú časť zónu schválili bez pripomienok, ambiciózne projekty ako Harbour City, Tri veže, či polyfunkčný komplex od spoločnosti Dorchester tak môžu ďalej pokračovať v príprave. Pre konkrétne povolenia bude ale potrebné ešte preklasifikovať stabilizované územie na rozvojové a odsúhlasiť zmeny a doplnky územného plánu hlavného mesta 03. V súčasnosti však ešte nie sú odobrené ani predošlé zmeny 02.

„Je to dobrá správa,“ pochvaľuje si Andrej Papp. Podľa neho je však štúdia v tejto forme vypracovaná už približne dva roky, čiže vzhľadom na krízové obdobie mohlo jej odsúhlasenie prísť skôr. Tak, aby sa investori aj pustili do získavania potrebných povolení a výstavby, čo v dnešnej situácii zvažujú a prehodnocujú.

Ružinovskú megazónu schválili

Ružinovskú megazónu schválili

Ohlásené projekty v zóne (prelinkované na mape): Harbour City, obytné Tri veže, Forum Business Center, pozastavené Jarabiny, rozostavané 3nity, BBC Plus

Zobraziť Mlynské Nivy - Západ na väčšej mape

Pôvodná správa (zverejnená 12:15):

Urbanistická štúdia Mlynské Nivy - západ neprešla dvakrát v ružinovskom zastupiteľstve, tretíkrát ju starosta Slavomír Drozd predkladá dnes. Územie, v ktorom sa nachádza navrhovaná výstavba, je ohraničené ulicami Mlynské Nivy, Bajkalská a Plynárenská, informuje tlačová agentúra SITA.

Ide o niekoľko projektov s výškou presahujúcou sto metrov a obytnou, obchodnou i administratívnou funkciou. Majú tu vzniknúť projekty za stámilióny eur a v hre sú zvučné mená ako Europolis, HB Reavis, Foster & Partners, Dorchester a ďalší.

V územnom pláne mesta je však plocha určená ako stabilizované územie pre funkciu "celomestská a nadmestská občianska vybavenosť," čo už dnes nie je pravda. Preto bola vypracovaná urbanistická štúdia, o ktorej už TREND informoval. Tú však stále zdržuje nedohoda medzi miestnymi a mestskými poslancami a investormi.