O zástavbe ďalších brownfieldových zón v hlavnom meste sa hovorí už roky. Staré fabriky a sklady majú v najbližších desiatkach rokov vystriedať obytné, kancelárske a obchodné komplexy. O jednom z najrozsiahlejších území pomenovanom Mlynské Nivy – Západ, na ktoré je už spracovaná detailná urbanistická štúdia, informuje aktuálne vydanie TRENDU 29/2010. Problémom štúdie zaplatenej a spracovanej investormi sú najmä pripomienky samosprávy a zahmlená neochota predložiť ju ružinovským poslancom na prerokovanie.

V rozhraní ulíc Mlynské Nivy, Bajkalská, Prievozská a Plynárenská majú pritom vzniknúť projekty za stámilióny eur a v hre sú zvučné mená ako Europolis, HB Reavis, Foster & Partners, Dorchester a ďalší.

Portál TRENDreality.sk prináša možný budúci obraz zóny spolu s vysvetlivkami, ktorá sa už do tlačeného vydania nevošla. Spracovateľmi štúdie sú spoločnosti Aurex a Siebert + Talaš. Okrem toho sme pridali ešte jednu prehľadnú mapu a do nej zaznačili vlastníkov pozemkov, na ktorých sa plánuje alebo rozbieha výstavba a približné hranice týchto parciel.

Nová bratislavská megazóna na dlani

Nová bratislavská megazóna na dlani

Ohlásené projekty v zóne (prelinkované na mape): Harbour City, obytné Tri veže, Forum Business Center, pozastavené Jarabiny, rozostavané 3nity, BBC Plus

Zobraziť Mlynské Nivy - Západ na väčšej mape

Viac sa dočítate v TRENDE 29/2010.

Bezplatný celý eTREND, kniha ako darček a ďalšie: Trinásť dôvodov, prečo si predplatiť časopis TREND.

Urbanistická štúdia - Aurex a Siebert + Talaš

Vizualizácia na titulke - Europolis