Priemerná cena nehnuteľností v Bratislave dosahuje v súčasnosti 4880 eur za štvorcový meter, v Dubaji to je 3269 eur. Aj toto je jeden z významných faktorov, ktoré vplývajú na rozhodovanie potenciálnych záujemcov o investovanie do zahraničných apartmánov.

Realitný portál nehnuteľnosti.sk aktuálne obsahuje 29 inzerátov s dubajskými nehnuteľnosťami. Ide prevažne o dovolenkové apartmány v cene od 85-tisíc do 623-tisíc eur. V ponuke sú však aj rodinné vily za štyri milióny eur. Analytik Michal Pružinský zo spomínaného realitného portálu hovorí, že dopyt po týchto nehnuteľnostiach je veľký. „Štandardne sa apartmán s orientáciou na more udrží v ponuke doslova len pár minút, vo všeobecnosti sa však rozprávame o dňoch,“ dodáva.

„Predajné ceny apartmánov sú však v praxi často aj dvoj či trojnásobne vyššie v porovnaní s tými, ktoré sa inzerujú. Nedá sa počítať s tým, že si v Dubaji ľahko kúpite nehnuteľnosť do sto tisíc eur,“ upozornil Miroslav Antoška z portálu apartmány-dubaj.sk s tým, že trh je veľmi živý a ktuálna geopolitická situácia tento trend ešte zrýchlila.

Špecifiká trhu

„Dubaj je veľmi špecifickým trhom, v rámci ktorého klient musí vedieť pred samotnou kúpou nehnuteľnosti, do čoho ide,“ avizuje M. Antoška. Najčastejším dôvodom, pre ktorý sa ľudia podľa neho rozhodnú v Dubaji investovať, je popri komerčne známych faktoch, ako prestíž či príjemná dovolenková destinácia, hlavne inflácia a diverzifikácia.

Pri investícií od 150 000,-Eur si môžete užívať aj takýto výhľad.
Zdroj: Platinum Square
Pri investícií od 150 000,-Eur si môžete užívať aj takýto výhľad.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa