Slovenský trh zaznamenal vlani podľa CBRE realitné transakcie na úrovni 825,5 milióna eur. Spoločnosť JLL ich vyčíslila na podobnej výške – 820 miliónov eur.

V porovnaní s rokom 2017 išlo o značný nárast – predvlani dosiahli investície 525 miliónov. V roku 2016 to však bolo až 853 miliónov, čo bola rekordná úroveň.

Najväčší objem transakcií sa zrealizoval v oblasti retailu (46 %), nasledoval segment kancelárskych nehnuteľností (32,6 %) a segment priemyselných nehnuteľností (20 %), uvádza CBRE. Rovnaké poradie uvádza aj druhá z realitných poradenských spoločností JLL.

„Pozitívne makroekonomické a trhové podmienky, vysoká miera obsadenosti, rast HDP i ekonomická a politická stabilita sú dôvody, prečo Slovensko priťahuje stále viac investorov,“ komentuje JLL.

Predali sa Mlyny, Aupark Tower či logistické haly

Vlani bolo na Slovensku uzatvorených spolu 26 obchodných transakcií s priemernou výškou 31 miliónov eur. Viac ako polovica – 16 transakcií – sa zrealizovalo v Bratislave, zvyšných desať v regiónoch Slovenska.

Počtom transakcií išlo o najúspešnejší rok, nie však objemom, najúspešnejší bol v tomto prípade z pohľadu investícií do komerčných nehnuteľností spomínaný rok 2016.

Viac peňazí sa na slovenskom trhu preinvestovalo v prvom polroku 2018, keď sa udiali obchody za 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa