Bratislavský Park kultúry a oddychu (PKO) ostáva zatiaľ zachovaný. Vlastník parciel pod budovou, spoločnosť Henbury Development spolupracujúca so skupinou J&T búraním dosiahla svoje, búracie povolenie má predĺžené do konca roku 2011. Dovtedy má mesto čas na nájdenie náhrady za priestory, či dohodnutie podmienok spätného odkúpenia. PKO dá Henbury do poriadku.

„Spoločnosť kupovala pozemky s tým, že na mieste chce postaviť kultúrne centrum,“ pripomenul Ján Krnáč, konateľ investorskej firmy. Jeho slová potvrdzuje aj fakt, že búracie povolenie na budovy pre Henbury Development vybavilo ešte mesto. Na parcelách pripravuje J&T 127545>druhú fázu projektu River Park, v rámci ktorého chce stavať byty, hotely, kancelárie i kúpele.

PKO nateraz ostáva. Do roku 2011

Mestská časť Staré Mesto však nepredĺžila platnosť povolenia na žiadosť Henbury, dokument tak platil len do tejto nedele. Majiteľ 2,9-hektárového pozemku preto pristúpil k búraniu a určil si podmienku, že asanáciu nezastaví, kým mu nepredĺžia platnosť povolenia. Mesto napokon ako vlastník povolenia požiadalo mestskú časť o dodatočnú lehotu, tá mu aj vyhovela. Priestor na riešenie sa tak predlžuje o ďalšieho dva a pol roka z doterajších štyroch rokov.

PKO malo ostať stáť, kým nebude vyriešená náhrada za kultúrny stánok, tým mal byť 128744>zrekonštruovaný Sklad číslo 7 v rámci nábrežnej zóny Eurovea. Tlačová konferencia ešte v roku 2007 projekt a dohodu predstavila, dnes sa však vo veci nič nové neudialo. „Naďalej čakáme na oficiálne vyjadrenie mesta,“ povedala Patrícia Hradilová, hovorkyňa Ballymore, ktorá stavia Euroveu. Či a kde bude stáť náhrada za PKO tak stále nie je isté.

V hre stále ostáva aj možnosť zachovania terajšej podoby kultúrneho centra v prípade, že by 163061>došlo k spätnému odkúpeniu. Tak, ako navrhol primátor Andrej Ďurkovský ešte v marci. Henbury však pozemky, ktoré v roku 2005 kúpilo za 9,33 milióna eur chcelo predať za 24,7 milióna. „Podmienky sú dané,“ vyjadril postoj investora J. Krnáč. Ak mesto pristúpi na dohodu a parcely za takmer trojnásobok pôvodnej ceny odkúpi, PKO zrejme ostane zachované.

Foto - SITA