Zámer bratislavského projektu Nová Matadorka predstavila developerská spoločnosť OXIO a posunula ho do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Návrh od ateliéru Compass Architekti vychádza z konceptu otvorenej mestskej štvrte, ktorá do bývalých priemyselných areálov Petržalky prinesie príležitosti na bývanie, prácu, šport, ale aj pre kultúru a spoločenské vyžitie.

Prvou etapou Novej Matadorky, ktorá predznamenáva ďalší rozvoj celej lokality, je projekt Smaltovňa. Ten po niekoľkoročnej príprave získal právoplatné stavebné povolenie.

Areál bývalého výrobného závodu Matador je jedným z mála voľných rozvojových území v blízkom kontakte s centrom mesta, ktoré je vzdialené iba asi dva a pol kilometra. Leží na spojnici nadnárodného rozvojového pólu Bratislava – Kittsee, ktorý v sebe výhľadovo nesie potenciál rodiacej sa cezhraničnej aglomerácie. V severnej časti už dochádza k transformácii územia, pričom najmä v blízkosti neďalekej železničnej stanice Petržalka postupne staršie objekty nahrádzajú nové rezidenčné.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa