Developer J&T Real Estate (JTRE) aktuálne pre PPSS Poštovej banky pripravuje rezidencie v obľúbenej lokalite Kynek. Projekt s rovomenným názvom rastie neďaleko historického kaštieľa s anglickým parkom a športovo-rekreačným areálom. 

Očakávajú predaje

Na pozemkoch s rozlohou 1,4 hektára naplánoval developer výstavbu 77 bytových jednotiek. Jednotlivé viladomy budú mať tri nadzemné podlažia, v každom bude sedem bytov. Výstavbu chce dokončiť podľa plánov do konca tohro roka. 

Byty v ponuke sú dvoj-, troj- a štvorizbové. Prízemné jednotky budú mať vlastné predzáhradky, k bytom na poschodiach prislúcha balkón respektíve terasa. 

Rezidencia Kynek
Zdroj: JTRE
Rezidencia Kynek

 „Projekt Kynek rezidencie pre nás developuje a zastrešuje spoločnosť JTRE, s ktorou máme overenú dlhodobú spoluprácu na viacerých našich projektoch. Kynek rezidencie práve ukončuje hrubé stavby všetkých jedenástich objektov, v ktorých je vždy iba sedem bytov. Do realizácie sú už takmer naplno zapojené aj jednotlivé špecializované profesie. Výstavba prebieha podľa stanoveného harmonogramu s plánovaným ukončením v decembri 2020 a následným odovzdávaním bytov klientom,“ potvrdil pre TREND Reality Vladimír Salkovič, člen predstavenstva PPSS Poštovej banky.

Výstavba rezidencie Tabáň pokračuje a do konca tohto roka plánujú tento komplex v centre Nitry kolaudovať.
Neprehliadnite

Bezpečný prístav pre developerov môže zmeniť pandémia

V. Salkovič hodnotí investíciu  ako správny krok.  „Rovnako postup výstavby, napriek súčasnej situácii, napĺňa naše očakávania. Čím bližšie je projekt finálnej podobe, tým bude atraktívnejším pre budúcich majiteľov aj pre miestnu komunitu. Potvrdzuje sa to, s čím sme rátali od začiatku, že v regiónoch mimo Bratislavy ľudia nekupujú byty „z papiera“, ale záujem kupujúcich začína rásť s dokončovaním projektu a záujemcovia čakajú na možnosť obhliadky priamo na mieste," opisuje V. Salkovič svoje skúsenosti z Nitry. 

Tabáň pokračuje

Projekt má vyrrastá v centrálnej lokalite Nitry nazývanej Tabáň, ktorá je z južnej strany ohraničená Štúrovou ulicou, z východnej strany Piaristickou ulicou, zo západnej strany ulicou Plánok a zo severnej strany areálom kláštorného komplexu piaristov a materskou školou.

Taban, Nitra
Zdroj: Trend, Mano Strauch
Taban, Nitra

Celý komplex pozostáva zo šiestich blokov, ktoré poskytnú mix bytov, apartmánov a obchodných priestorov. Jednotlivé bloky majú  šesť, čiastočne aj sedem nadzemných a dve podzemné podlažia. Developer pripravuje 174 bytových jednotiek a 84 apartmánov. 

 „Nitrianskeho projektu sa koronakríza dotkla minimálne, situáciu sme zvládli veľmi dobre, stavali sme aj počas obmedzení, vždy v súlade s aktuálnymi pravidlami. Čo sa trošku spomalilo je predaj projektu, no nevnímame to ako prekážku, nakoľko v projekte už máme vypredané veľké množstvo bytov a nikam sa neponáhľame. Všetky termíny sú tak bez zmien," hovor pre TREND Reality Pavol Kožík, riaditeľ skupiny Proxenta.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa