Centrála J&T Banky v kancelárskom komplexe Rustonka v Prahe 8, otvorená v tomto roku, zmenila svojho majiteľa. Novým vlastníkom osemposchodovej budovy sa stala samotná J&T Banka, ktorá za sídlo zaplatila približne 80 miliónov eur (2,1 miliardy Kč). Informoval o tom portál e15.cz.

„Exkluzívnu kancelársku budovu si kúpila priamo J & T Banka od spoločnosti GRAMEX, ktorá je súčasťou firiem spriaznených so skupinou J & T," uviedol Jiří Ochetz, riaditeľ marketingu J&T Real Estate CZ.

Patrik Tkáč
Neprehliadnite

Miliardár Patrik Tkáč sa opäť zaradil medzi akcionárov českého holdingu EPH

Tvrdí, že ide o regulárny predaj a nie internú transakciu v skupine. S obchodom pomáhali poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield a advokátska kancelária Clifford Chance. Budova má rozlohu 30-tisíc metrov štvorcových a kapacitu 750 zamestnancov. Architektom komplexu v pražskom Karlíne pri stanici metra Invalidovna je štúdio CMC Architects a susedí s budovou, ktorú postavila realitná časť skupiny J&T. Vlani ju kúpili kórejskí investori.

Je to v krátkom čase druhý významný realitný obchod v českej metropole. Len pred pár dňami sme informovali o tom, že Penta Real Estate predala kancelársky komplex Churchill Square v Prahe za viac ako 150 miliónov eur. Tento kancelársky komplex zahŕňa najmä centrálu poradenskej spoločnosti Deloitte a sídlo stávkovej skupiny Fortuna.

Kancelársky komplex Churchill Square
Neprehliadnite

Realitný megaobchod, Penta predala kancelársky komplex Churchill Square v Prahe