Penta Real Estate predala kancelársky komplex Churchill Square v Prahe za viac ako 150 miliónov eur. Kancelársky komplex zahŕňa najmä centrálu poradenskej spoločnosti Deloitte a sídlo stávkovej skupiny Fortuna. Informuje o tom portál e15. Komplex získajú Českomoravská Nemovitostní a Corporate Finance House Group. 

Iain Child
Neprehliadnite

Iain Child: Pôvodné trhy sú nám už malé, budujeme firmy európskej úrovne

„Transakciu môžem potvrdiť,“ povedal pre portál Karim Chamseddine z vedenia CFH Group. Hovorca Penty Ivo Mravinac povedal: „K neuzavretým transakciám sa nikdy a zo zásady nevyjadrujeme.“ Výstavba bola dokončená tento rok a kancelárie majú približne 30-tisíc metrov švorcových. Pôvodným plánom Penty bolo si kancelárie ponechať. Pre výhodné ponuky na odkúpenie sa komplex nakoniec rozhodla predať.

Kvalitné kancelárske aktíva na prístupných miestach zostávajú v Prahe vzácnou komoditou a záujem investorov o tieto aktíva trvá,“ vyjadril sa riaditeľ investícií v poradenskej spoločnosti Colliers International Andrew Thompson. Do portfólia firmy Českomoravská Nemovitostní tento rok pribudli aj dve budovy v kancelárskom komplexe City West.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.