V investíciách boli roky otvorení novým možnostiam od kryptomien až po akcie. Preto ekonómov udivuje, že v momente, keď sa začala skloňovať recesia, sa pustili do hľadania istoty tam, kde aj ich rodičia a starí rodičia.

Z posledného prieskumu spoločnosti Bankrate vyplýva, že ich postoj sa zmenil a za najlepšiu investíciu považujú nehnuteľnosti. Dokonca viac ako tretina z nich, čím predbehli aj ostatné, staršie generácie.

Pomalší pád

Slováci sú konzervatívni investori, a preto zrejme nikoho neprekvapí, že nehnuteľnosti u nás stále patria medzi jedny z najobľúbenejších alternatívnych investičných inštrumentov. Hlavne investície do bývania a následného prenájmu. Sú často prvou voľbou, kam vložiť voľné zdroje, keďže ich považujú za takmer bezrizikovú investíciu.

Pravidelne to potvrdzujú rôzne prieskumy. V našom prípade to zrejme súvisí s potrebou hromadiť majetok, ktorý v minulosti limitoval režim. Otázkou však zostáva, či sa investovanie do investičného bytu vôbec oplatí.

Investícia do bývania prináša pravidelný príjem z prenájmu, a ak sa nehnuteľnosť nachádza v atraktívnej lokalite, z dlhodobého hľadiska je za ideálnych podmienok možné predpokladať aj nárast hodnoty nehnuteľnosti.

Vo všeobecnosti je hlavnou výhodou investovania do nehnuteľností priaznivý pomer medzi podstupovaným rizikom a ponúkaným výnosom. Ich ceny v čase recesie 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa