Nový majiteľ hotel dokonale pozná, keďže ho dlhé roky prevádzkoval. „Vďaka perfektnému vzťahu s vlastníkmi sme mali na našej strane fantastického partnera, a tak sme za viac ako deväť rokov mohli úspešne prevádzkovať hotel. Prostredníctvom tzv. asset deal a plánovanej rekonštrukcie posunieme Vienna House v rámci miestneho trhu ešte ďalej,“ hovorí Rupert Simoner, generálny riaditeľ Vienna House.

V pláne rekonštrukcia

Dohoda vznikla za asistencie právnickej kancelárie Eisenberger & Herzog. Zmluvné strany sa tiež dohodli, že nebudú zverejňovať kúpnu cenu. Hotel by mal teraz prejsť rekonštrukciou, ktorá ho má podľa majiteľov premeniť „na miesto s neformálnou atmosférou.“

Vienna House Easy Bratislava ponúka 166 izieb a šesť konferenčných miestností. Rekonštrukcia bude prebiehať od leta do jesene 2018, a to bez prerušenia prevádzky hotela. Najväčšia rakúska hotelová skupina v súčasnosti zastupuje 2 400 zamestnancov v deviatich krajinách.

Biznis klientela

Hotel Vienna House Easy Bratislava otvorili ešte v roku 2009 ako trojhviezdičkový pod menom Chopin Airporthotel. Investícia za 14 miliónov eur priniesla ubytovacie zariadenie s kapacitou na úrovni 176 izieb, reštauráciou a štyrmi konferenčnými miestnosťami pre 139 osôb.

Neskôr prešiel hotel rebrandingom aj menšími úpravami, ktoré sa prejavili na celkovej kapacite. Zameriaval sa hlavne na obchodných cestujúcich a biznis klientelu, keď ťažil z blízkosti letiska aj biznis centra na Galvaniho ulici.