HB Reavis pôvodne plánoval budovu 33 Central prenajímať. Tretia najväčšia americká banka podľa trhovej hodnoty však po úvodných rokovaniach o prenájme začiatkom tohto roka prejavila záujem o odkúpenie celého projektu, ktorý chce využívať pre svoje kancelárie.

Developer súhlasil s odpredajom podielov v dcérskej spoločnosti vlastniacej projekt. Pre HB Reavis ide o prvú budovu predanú ešte pred dokončením, ktoré je plánované na tretí štvrťrok 2017.

HB Reavis predal prvý londýnsky projekt za 300 miliónov libier

33 Central Zdroj: HB Reavis

„Mnohí mali pochybnosti o vývoji trhu nehnuteľností po Brexite. Uzatvorenie tohto obchodu vnímame ako potvrdenie kvality našich nehnuteľností a silnej pozície spoločnosti HB Reavis aj v zdanlivo náročných trhových podmienkach,“ hovorí Marian Herman, finančný riaditeľ skupiny HB Reavis.

Dodáva, že hoci predaj nebol plánovaný vzhľadom na pôvodnú stratégiu vlastnenia a prenájmu budovy, výrazne vylepšuje obchodnú bilanciu HB Reavisu a umožní mu investovať do podobných developerských projektov v Londýne aj inde.

Novú jedenásťpodlažnú budovu s plochou 21-tisíc štvorcových metrov flexibilných kancelárskych priestorov a veľkou strešnou záhradou navrhlo oceňované architektonické štúdio John Robertson Architects. Budova získala ekologické hodnotenie BREEAM Excellent.

Budova sa nachádza hneď pri vyústení London Bridge neďaleko anglickej centrálnej banky a mrakodrapov The Shard a Walkie Talkie. V blízkosti sú aj pamiatky ako katedrála St. Paul's.

HB Reavis predal prvý londýnsky projekt za 300 miliónov libier

33 Central - aktuálny stav výstavby Zdroj: stevekeiretsu, Flickr | CC

Zástupcami projektu 33 Central pri predaji boli spoločnosti Knight Frank a Deloitte, poradcom banky Wells Fargo bola spoločnosť CBRE.

HB Reavis pracuje v Londýne na ďalších dvoch administratívnych projektoch – 20 Farringdon Street s plochou 7 500 m2 a 61 Southwark so sedemtisíc štvorcami. Na britský realitný trh vstúpil v roku 2013 a do nákupu nehnuteľností v centrálnom Londýne investoval 150 miliónov eur.