Discovery Residence predstavili ešte v roku 2017 ako 22-podlažný vežiak na ulici Mlynské nivy vedľa administratívneho komplexu Apollo II v bratislavskom Ružinove.

V tejto podobe získal aj potrebné odobrenia úradov, koncom minulého roka tiež stavebné povolenie. Začiatkom marca developer informoval, že sa chystá na začiatok výstavby, presný termín ešte nešpecifikoval. 

Druhá fáza predaja

Spoločnosť Remac Properties zároveň v týchto dňoch spustila druhú vlnu predaja bytov, do ktorej išlo podľa zástupkyne projektu Michaely Kizekovej 53 jednotiek. Podľa webstránky ich je aktuálne voľných ešte 64.

Celkovo sa bude v Discovery Residence nachádzať 137 bytov. V pôvodnom projekte sa hovorilo o 40 jednoizbových a 57 dvojizbových bytov, no momentálne sa spomínajú ako najmenšie len dvojizbové byty v počte 97, čo zodpovedá súčtu pôvodne jedno- a dvojizbových jednotiek.

Developer vysvetľuje, že v projekte urobil dispozičné zmeny. „V pôvodnom zámere sa uvažovalo v určitej miere s 1,5 izbovými bytmi. Zmenami pôdorysov sa nám podarilo dosiahnuť výmery bytov dostačujúce pre dvojizbové byty,“ uviedla M. Kizeková.

Komplex dopĺňa 34 trojizbových a šesť štvorizbových bytov. Ceny sa pri voľných jednotkách pohybujú 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa