Firma chce zastavať posledný kúsok pozemku, ktorý zostal po štátnom priemyselnom závode BAZ, v bezprostrednom kontakte s výškovou zástavbou Apolla II. Aktuálne je na ňom betónová plocha a objekty nevyužívaných skladov. Celková výmera pozemkov je 5 827 štvorcových metrov.

Investor počíta s výstavbou 22 nadzemných podlaží. Prvé má slúžiť na vstup do budovy a občiansku vybavenosť, ktorá má pokračovať aj na druhom podlaží. Od tretieho podlažia majú byť umiestnené bytové jednotky. V ponuke by mali dominovať dvojizbové byty (57 jednotiek), druhým najrozšírenejším variantom má byť jednoizbový byt (40 jednotiek). Ponuku má dopĺňať 34 trojizbových a šesť štvorizbových bytov.

Pakovacie stojiská majú byť umiestnené na prvom, resp. druhom podzemnom podlaží. Investor uvažuje o dvoch variantoch, keď prvý hovorí o miestach pre 266 áut, v druhom má byť o 67 miest menej. So stavebnými prácami by chceli v Ružinove začať už v septembri tohto roka, prvý majitelia bytov by mali stavbu využívať už v lete 2019.

Celkové náklady vyčíslil investor na 12 miliónov eur. Za projektom stojí spoločnosť CKM Reality, ktorá je personálne prepojená s firmou Bytový dom Dúbravka. Jedným z jej spoločníkov bol v minulosti aj bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva a údajný mecenáš Smeru Jozef Brhel. K vlastníctvu tejto firmy sa podnikateľ priznal aj v rozhovore pre TREND. Skupina však odmietla, že by bol projekt súčasťou ich developerských aktivít.

Na Nivách kreslia 22-podlažný vežiak Discovery Tower

Bytový dom Discovery Tower Zdroj: EIA/CKM Reality

V lokalite sa po rokoch príprav a odkladov v posledných mesiacoch rozbehli stavebné práce projekty Jarabinky či City park Ružinov, ktorý bol známy aj pod menom 3 nity. V blízkom okolí pritom predstavilo plány viacero developerov.