Víťazom tendra na generálneho dodávateľa stavby rezidenčného projektu Metropolis v novom modernom centre Bratislavy je japonská spoločnosť s pobočkou na Slovensku Takenaka Europe.

Príprava stavby

Čaká ju náročný projekt, budova Metropolisu v susedstve dunajského nábrežia a modernej autobusovej stanice Nivy bude mať dve symetrické zrkadlové veže. Prípravu stavby 16- a 18-poschodovej veže na rohovej parcele na križovatke ulíc Bottova – Chalupkova v tvare písmena M začne vybraný dodávateľ v súlade s časovým harmonogramom.

Polyfunkčný projekt prinesie na realitný trh v hlavnom meste Slovenska 298 bytov vo vysokom štandarde. Na prvých dvoch nadzemných podlažiach bude komerčný parter, ktorý vytvorí priestor pre obchody, reštaurácie, kaviarne a služby. Projekt úveruje Tatrabanka 42 miliónmi eur.

Na snímke leteckú bombu zo staveniska na Chalupkovej ulici prevážajú na hasišskom vozidle na zneškodnenie v Bratislave 20. júla 2021.
Neprehliadnite

V Bratislave našli leteckú bombu. Z centra mesta ju prevezú a zneškodnia na inom mieste

Developer Mint Investments odštartoval prípravné práce na pozemku 3. mája a plánovaný termín dokončenia je štvrtý kvartál 2023. Podzemné práce spojené so zakladaním stavby v tvare písmena M a výstavbou spodnej stavby, by sa mali skončiť približne o deväť mesiacov, začiatkom roka 2022.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa