Aktualizácia z 8. októbra 2007:

Prípravne práce na dvojičkách Panorama City pokračujú, developer aktuálne pripravuje kolektory pre inžinierske siete. Hovorca J&T Real Estate Maroš Sýkora spresňuje aj termín štartu výstavby: "Stavebná jama by sa mala začať realizovať začiatkom budúceho roka."

V súčasnosti má spoločnosť pre prípravu územia stavebné povolenie. Minulý rok sa uvažovalo o dokončení projektu v roku 2009, platený reklamný článok v mesačníku Development News z leta tohto roku termín upravuje na 2011.

Podľa informácií TRENDreality.sk by mali byť obe zamýšľané veže vyššie než pôvodne avizovaných 135 metrov. Pritom môžu prekročiť aj symbolickú stopäťdesiatmetrovú hranicu, nad ktorú sa už budova považuje za mrakodrap. M. Sýkora túto informáciu nevyvracia: "Panuje zhoda, že pokiaľ majú byť v Bratislave výškové budovy, tak práve v tejto lokalite. V takomto prípade je pochopiteľné, že ako developer sa snažíme dosiahnuť maximálnu možnú výšku."

Plány developerov, ktoré sa za posledný rok v lokalite objavili, slová hovorcu J&T potvrdzujú. Zverejnené boli napríklad zámery niekoľkých výškových budov rodiny 102485>Trajterovcov, 140 metrový 93309>Lipový Park, veža na mieste 105506 target=blank>OC Bottova, ale i ďalšie. Najvyššou budovou v Bratislave mala byť podľa pôvodných zámerov vežová časť 89767>Twin City. Jeho výšku však developer HB Reavis zatiaľ nepotvrdil.

Pôvodná správa z okóbra 2006:

Stotridsať metrov a 39 nadzemných podlaží bude mať dvojica veží, ktorá za menej ako tri roky pribudne na bratislavskom nábreží. Budú súčasťou projektu Panorama City, ktorého developerom je domáca J&T Real Estate.

Dvojica vežiakov sa tak stane najvyššími budovami na Slovensku. Tou je aktuálne kancelárska Tower 115, donedávna známa ako Presscentrum, takisto patriaca do portfólia J&T Real Estate. Panorama City vyrastie práve v susedstve Tower 115, novostavby Slovenského národného divadla a nábrežnej štvrte Eurovea, ktorú buduje írsky Ballymore Properties, na ktoré nadväzuje.

Panorama city začne čoskoro rásť (aktualizácia)

Panorama City má byť dokončená takmer súčasne s projektom írskeho developera do polovice roka 2009. Na ľavom brehu Dunaja tak pribudnú ďalšie štyri stovky bytov vysokého štandardu v oboch vežiach.

Cena, za ktorú ich J&T Real Estate plánuje predávať, zatiaľ nie je známa, predseda predstavenstva developerskej firmy Peter Korbačka však predbežne počíta so sumou prekračujúcou stotisíc korún za štvorcový meter. Súčasťou Panorama City bude aj štvorhviezdičkový hotel s približne 150 izbami, kancelárske a obchodné priestory. Výstavba sa má začať na jar budúceho roka.

Ide už o tretí projekt J&T Real Estate na bratislavskom nábreží. Okrem prebudovania Tower 115 na „áčkovú“ administratívnu budovu, ktorá sa má otvoriť v novembri, začala firma tento rok stavať aj svoju vlajkovú loď River Park.

Polyfunkčný projekt v susedstve PKO za vyše sedem miliárd korún kombinuje luxusné bývanie, 20-tisíc štvorcových metrov kancelárií a menší shopping mall. Dokončený má byť pár mesiacov pred ohláseným Panorama City.

Vizualizácia - J&T Real Estate