Súťaž vyhlásili ešte 13. júna, do 15. novembra mohli záujemcovia predkladať svoje návrhy. Komisia, ktorá o predaji rozhodovala, sa napokon uzniesla, že spoločnosť, ktorá sa ako jediná do súťaže prihlásila, splnila všetky podmienky.

Na ploche približne 64-tisíc metrov štvorcových by mal investor okrem iného postaviť 12 bytoviek s približne 430 bytmi a ďalších 25 rodinných domov.

Prvá etapa v roku 2022

Z predloženej správy tiež vyplýva, že v území bude všetka potrebná občianska vybavenosť, vrátane detského a športového ihriska, mobiliáru, ciest, chodníkov i parkovísk.

„Parkovacie plochy budú prekryté zelenými strechami, navrhnutá je tam aj škôlka prípadne jazyková škola. Investor bude riešiť všetky cesty a chodníky v území, mesto by sa malo investične podieľať len na výstavbe kruhového objazdu v severozápadnej časti územia,“ priblížila vedúca odboru správy majetku na mestskom úrade Iveta Borňáková.

Prvá etapa by podľa zámeru mala byť dokončená v roku 2022, celý projekt by mal byť hotový o sedem rokov neskôr.

V areáli kasární postavia vyše 400 bytov, v projekte sú aj známi hokejisti

Areál kasární v Poprade Zdroj: TASR

Po skončení výstavby by mal investor mestu Poprad odovzdať majetok v hodnote približne štyri milióny eur, ide o chodníky, parkoviská a ďalší mobiliár.

Spoločnosť sa zároveň zaviazala, že na seba prevezme všetky náklady na búracie práce a odvoz sutín. „Keď sme si robili znalecký posudok na sanáciu a odvoz len na polovici tohto územia, tak tá suma dosiahla zhruba štyri milióny eur,“ upozornila I. Borňáková.

Projekt pozitívne vnímala väčšina mestských poslancov, ktorí skonštatovali, že vyriešiť toto chátrajúce územie v blízkosti centra mesta, bolo veľmi náročné, no zároveň dôležité.

„Som rád, že sme zavŕšili dlhoročný proces riešenia tohto územia. Pevne verím, že v ďalšom období vyrastie v našom meste pekná, nová obytná štvrť,“ skonštatoval poslanec Milan Baran, ktorý bol zároveň predsedom komisie rozhodujúcej o súťaži.

Lacné pozemky

Niektorých poslancov však prekvapila výsledná suma za predaj, keďže po prepočte vychádza cena 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa