V bratislavskej mestskej časti Rača sa chystá výstavba polyfunkčného projektu Zrkadliská. Na Hečkovej ulici medzi električkovou traťou a Kadnárovou ulicou by mala vyrásť budova tvaru L s 27 bytmi, zdravotníckym centrom a lekárňou. Developerom je firma VI Group.

Vyššia osempodlažná časť bude napojená na existujúcu dlhú bytovku, ktorá má viacero vchodov. Na dvoch podlažiach by malo byť medicínske centrum, zvyšok budú tvoriť byty. Dlhšia časť kolmá na výškovú stavbu bude mať dve podzemné podlažia na parkovanie a dve nadzemné s bytmi.

Zrkadliská majú stavať na jar

Podľa konateľa VI Group Richarda Dušku majú byť byty jedno-, dvoj- aj trojizbové. V súčasnosti prebieha územné konanie projektu, stavebné povolenie očakávajú do konca roka. Na jar by sa mala začať výstavba.

Plány sa stretli s protestmi obyvateľov okolitých bytových domov, ktorí pozemok budúcej výstavby využívajú na parkovanie. R. Duška vysvetľuje, že v rámci výstavby vybudujú 65 parkovacích miest, z toho mnohé na povrchu, takže ich budú môcť využívať aj ľudia z okolia.

Zrkadliská majú stavať na jar

Susedný bytový dom je známy ako bývalá Experimentálka, kde sa pri výstavbe v 70. rokoch využíval azbest. V 80. rokoch dom vysťahovali a očistili na železobetónovú konštrukciu. Po dlhom čakaní bytovku koncom 90. rokov dostavala a vypredala stavebná firma Hornex.

VI Group v minulosti prostredníctvom iných firiem a s ďalšími partnermi zrealizovala obytný súbor Šinkovské vo Vajnoroch so zhruba dvesto bytmi. V súčasnosti sa podieľa na projekte výstavby radových rodinných domov 134845>Vlnka v Bernolákove, pripravuje aj rekonštrukciu zdravotného strediska vo Vajnoroch a výstavby apartmánov v Zuberci.

Vizualizácie - VI Group