Pozemok, ktorého sa nové plány týkajú, sa nachádza na západnom okraji sídliska Vlčince IV na Poštovej ulici. Neďaleko sú situované obchodné prevádzky značiek Obi a Kaufland. Prestavba sa má dotknúť päťpodlažnej budovy, ktorá bola vybudovaná ešte v roku 1974 a slúžila ako administratívne centrum.

Investor už predložil úradom dokumenty, podľa ktorých chce prestavbou vytvoriť viacúčelové centrum, ktorého dominantou budú kancelárie a maloobchodné prevádzky. „Stavba nadväzuje na veľké investičné projekty a s nimi súvisiacim rozvojom ďalších aktivít v meste Žilina, vrátane uspokojenia nárokov na moderné administratívne priestory,“ píše investor v zámere.

Obchodné prevádzky by mali byť situované na prízemí objektu, zvyšok majú tvoriť kancelárie. „Jednotlivé podlažia sú vertikálne prepojené štyrmi novými výťahmi, z toho dva sú celopresklené v navrhovanom prestrešenom átriu a existujúcimi štyrmi schodiskami,“ opisuje investor.

Celkovo by malo na susednom pozemku vzniknúť 239 parkovacích miest. So stavebnými prácami by v Žiline chceli začať už koncom tohto roka, prestavba by pritom mala trvať dva roky. Predbežné náklady na prestavbu celej budovy vyčíslil navrhovateľ na 9,7 milióna eur.

Ako investor projektu vystupuje spoločnosť Továreň na čokoládu. Jedným z jej dvoch majiteľov je Milan Dubec, ktorý vybudoval internetový dom Azet. Jeho firmy už s developerstvom skúsenosti majú. Stáli za rekonštrukciami budov Banka Žilina či Kancelárske centrum Murgašova.