Okolo košického Prioru bol pohyb naposledy v máji tohto roka, keď nehnuteľnosť v centre mesta získal developer zo stredného Slovenska, spoločnosť Arkon. Tá stojí aj za výstavbou novej štvrte Slovenka 2 v Banskej Bystrici.

V prípade Prioru išlo o druhú zmenu vlastníka v krátkom čase. Vlani budovu odkúpila pôvodne spoločnosť Medespol, ktorá patrí do popradskej skupiny Azor. Avizovala, že objekt zmodernizuje, no napokon sa nehnuteľnosti zbavila. Predtým Prior 22 rokov patril britskému Tescu, ktoré tu prevádzkovalo svoju predajňu.

Bez zásahov do fasády

Pri rekonštrukcii sa zachová charakteristický vzhľad fasády, ktorá je aj v súčasnosti orientačným prvkom v rámci centra Košíc. Nezmení sa tak vonkajší vzhľad budovy, potvrdil aktuálny majiteľ Prioru. 

Budova je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie a aj z toho dôvodu zámer od začiatku vzniká v spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom.

„V Arkone vidíme význam nielen vo výstavbe nového, ale tam, kde je to len trochu možné, aj v obnove stavieb, ktoré majú za sebou príbeh a tradíciu. Rešpektujeme prirodzene podmienky pamiatkovej ochrany celej zóny, ale rekonštrukciu budovy OD v pôvodnom vzhľade považujeme zároveň za najlepšie riešenie – ikonická fasáda je neodmysliteľnou súčasťou tejto ulice a obchodný dom je pre mnohých orientačným bodom,“ hovorí Matúš Dunaj,  business development manager Arkonu.

Súčasný majiteľ chce naďalej v objekte zachovať maloobchodnú funkciu. Spoločnosť tvrdí, že mieni ponúknuť návštevníkom

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa