Legendárny košický Prior stojí na Hlavnej ulici od roku 1968, tento názov niesol až do roku 1994. Následne sa premenoval na OD K-Mart, americký reťazec ho však v roku 1996 spolu s ďalšími šiestimi nehnuteľnosťami predal britskému Tescu, ktoré v tom čase vstupovalo na slovenský trh.

Tesco v rámci svojej stratégie rozhodlo o predaji viacerých obchodných domov na Slovensku aj v Česku. Vlani odišlo nielen z centra Košíc, ale zároveň sa rozhodlo predať aj svoju vlajkovú loď – obchodný dom My na Kamennom námestí v Bratislave, ktorý kúpil podnikateľ George Trabelssie, ktorý predtým od britskej firmy získal aj obchodné domy v Nitre a Žiline.

Kúpili ho len vlani

Košický Prior vlani odkúpila spoločnosť Medespol, ktorá patrí do popradskej skupiny Azor, ktorá postavila na východe Slovenska viacero obchodných domov.

Medespol ešte vlani ohlasoval, že budovu košického Prioru zmodernizuje vrátane úpravy fasády a interiérov a vytvorí nový polyfunkčný objekt. Otvárať sa malo tento rok aj s novým nájomcom namiesto Tesco – reťazcom Coop Jednota, ktorý tu mal prevádzkovať supermarket Tempo.

„Zrekonštruované priestory obchodnej galérie sa stanú miestom na nákupy, budú sa tu nachádzať kancelárske priestory a tiež priestory na prezentáciu umenia. Okrem Tempo supermarketu sa tu budú nachádzať aj iné obchodné prevádzky a služby, napríklad Teta drogéria, Lekáreň Benu, Daffer – Dobré papiernictvo,“ menovala hovorkyňa Medespolu minulý rok.

Aktuálne sa však Medespol Tesca zbavuje. Novým majiteľom bude

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa