Aktualizácia z 27. 9. 2007:

S výstavbou obchodnej galérie pomenovanej Extrovertum sa má začať v novembri. Pre TRENDreality.sk to potvrdil Peter Píš zo spoločnosti Tatra Real, ktorá centrum pripravuje. Pôvodné plány hovorili o štarte už v lete, podľa P. Píša menší sklz nastal pri schvaľovacích procesoch. „V týchto dňoch očakávame stavebné povolenie a následne po uzavretí výberového konania na dodávateľa stavby by už nič nemalo brániť vo výstavbe,“ približuje.

V Trenčíne vyrastie Extrovertum (aktualizácia)

Dvojpodlažný objekt sa nachádza priamo na pešej zóne krajského mesta pri Dome Armády. Prenajímateľná plocha by mala dosiahnuť jeden a štvrť tisíca štvorcových metrov, vo dvoch podzemných podlažiach vznikne 140 parkovacích miest. Kompletne presklená stavba by mala byť hotová na jeseň 2008.

V Trenčíne vyrastie Extrovertum (aktualizácia)

Vizualizácia - Tatra Real

Pôvodná správa z novembra 2006:

Trenčianske mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo predaj sedemárového pozemku v centre mesta bratislavskej firme Tatra Real, a.s. za približne sedem miliónov korún. Tá na ňom postaví obchodné centrum, ktoré zaberie približne tretinu voľného priestranstva pri bývalom Dome armády na trenčianskej pešej zóne. Informovala o tom agentúra SITA.

Okrem toho chce Tatra Real pod svojím a priľahlými pozemkami vybudovať podzemné parkovisko pre 142 áut. Za využívanie priľahlých pozemkov, pod ktorými sa bude stavať, zaplatí mestu ďalšie dva milióny korún. Celková investícia by mala dosiahnuť zhruba sto miliónov korún.

Začiatok prác je naplánovaný na druhý štvrťrok 2007, výstavba by mala trvať jeden rok. Mesto Trenčín sa poistilo tým, že zatiaľ uzavrelo iba zmluvu o budúcej zmluve. Investor získa pozemok až po dostavbe parkoviska. Zaviazal sa aj k rekonštrukcii povrchu celého priestranstva.

Priestor vedľa Kultúrneho a metodického centra ozbrojených síl SR patrí medzi najatraktívnejšie v krajskom meste. „Vzhľadom na exkluzívnu polohu na okraji pešej zóny budú na povrchu nadštandardné obchodné priestory. Budú určené najmä na pritiahnutie medzinárodných obchodných reťazcov a značiek, ktoré sa zatiaľ na Slovensku etablovali len v Bratislave a do ďalších miest sa nerozšírili,“ hovorí pre agentúru SITA riaditeľ skupiny Tatra Real Miloš Sušarský. Podľa jeho slov je okrem hlavného mesta najlepšie ekonomické prostredie práve v Trenčíne a okolí.