Podľa reťazca ide o jeho najväčšie a najmodernejšie distribučné centrum v strednej Európe a tretie najväčšie na svete. „Nové distribučné centrum v Gáni pri Galante je potvrdením nášho záväzku rozvíjať naše pôsobenie na Slovensku i v širšom regióne,“ hovorí generálny riaditeľ Tesca pre strednú Európu Matt Simister.

V novom distribučnom centre budú najmä pomalo-obrátkové trvanlivé potraviny, kozmetika, biela a čierna technika a oblečenie. Tesco ich bude z Galanty distribuovať do obchodov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. Oblečenie pôjde aj franšízovým partnerom v Spojených štátoch, Nemecku, Saudskej Arábii a ďalších krajinách po celom svete.

Tesco otvorilo obrie distribučné centrum pri Galante

Distribučné centrum Tesca v Prologis Parku Galanta-Gáň Zdroj: Tesco

Od nového centra si sľubuje lepší sortiment aj v menších predajniach. Umožní dodávky v presnejších množstvách, zjednoduší zásobovanie a výrazne zredukuje zásoby v skladoch. Integrovaním viacerých druhov tovaru sa má znížiť počet najazdených kilometrov, čo bude mať priaznivý vplyv na životné prostredie.

Projekt Tesco ohlásilo koncom minulého roka, po zatvorení a predaji viacerých predajní išlo o prvú väčšiu investíciu firmy na Slovensku. Nová hala je dokončená po takmer ročnej príprave a stavebných prácach. Tesco na nej spolupracovalo s developerskou spoločnosťou Prologis a logistickým operátorom DHL.

Reťazec má v Prologis Parku Galanta-Gáň tri budovy. Najnovšia budova číslo 3 má plochu 55-tisíc štvorcových metrov a s 535 metrami je najdlhšia. „Rozhodnutie nášho popredného zákazníka umiestniť logistické centrum v tomto parku je ďalším dôkazom, že globálni maloobchodní predajcovia stále viac vnímajú Slovensko ako centrum svojich regionálnych operácií vďaka centrálnej polohe a priaznivým trhovým podmienkam,“ hovorí Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre región strednej a východnej Európy.

Tesco otvorilo obrie distribučné centrum pri Galante

Distribučné centrum Tesca v Prologis Parku Galanta-Gáň Zdroj: Tesco

„Zariadenie centra je optimalizované okolo sortimentu produktov spoločnosti Tesco tak, aby sa dosiahla vyššia efektívnosť a aby sa podstatne zlepšila logistická infraštruktúra,“ dodáva Oscar de Bok, generálny riaditeľ DHL Supply Chain pre Európu, Blízky východ a Afriku.

Na Slovensku prevádzkuje Tesco viac ako 150 obchodov rôznych formátov, 18 čerpacích staníc a služby dodávky tovaru domov a virtuálneho mobilného operátora. Zamestnáva spolu 10-tisíc ľudí.

Tesco otvorilo obrie distribučné centrum pri Galante

Distribučné centrum Tesca v Prologis Parku Galanta-Gáň Zdroj: Tesco