Tesco uzatvorilo kontrakt s Trabelssieho spoločnosťou Mirage Shopping Center, ktorá kúpi Obchodný dom v Nitre, a chce prestavať celú oblasť, informuje reťazec. „Náš zámer a novú podobu obchodného domu v Nitre zverejníme až o niekoľko mesiacov,“ reagovala pre TREND Reality Ivana Strelcová, hovorkyňa spoločností G. Trabelssieho.

Tesco však plánuje pokračovať v prevádzke obchodu v objekte aj v budúcnosti. „Máme zámer prevádzkovať obchod v rámci vynoveného obchodného centra a ponúknuť pracovné miesta pre čo najviac z dotknutých kolegov v novom obchode po jeho otvorení,“ vysvetľuje hovorca spoločnosti Tesco Martin Krajčovič.

Obchodný dom Prior začali v Nitre stavať v roku 1969 a otvorili ho po 4,5-ročnej výstavbe. Budova má štyri podlažia s celkovou plochou 15 559 štvorcových metrov. Predajne sú na troch podlažiach, v súčasnosti je tu 20 nájomcov.

Reťazec už predal bývalé obchodné domy Prior v Žiline aj Prešove a po aktuálnej transakcii mu zo siete, ktorú získal od spoločnosti Kmart pri vstupe na slovenský trh v roku 1996, zostanú už len dva takéto objekty. Podobne ako v Nitre ide o zastarané obchodné domy, ktoré však majú atraktívnu polohu v centrách miest.

„Zmena, ktorú sme dnes oznámili, nám umožní investovať finančné prostriedky, ktoré uvoľníme predajom nehnuteľnosti, do ďalšieho skvalitnenia služieb pre zákazníkov v našich ďalších obchodoch na Slovensku,“ dodáva M. Krajčovič. Tesco podľa neho po predaji hľadá nové pozície pre čo najviac zamestnancov v blízkych obchodoch a následne v obnovenej predajni.

G. Trabelssie, označovaný za podnikateľa blízkeho bývalému primátorovi Žiliny Jánovi Slotovi, kúpil žilinské Tesco vlani v januári. V auguste jeho spoločnosť SIRS ohlásila plán rekonštrukcie a prepojenia obchodného domu s jeho susediacim obchodným centrom Mirage. Investíciu odhadol na 10 až 11 miliónov eur.

Okrem domovskej Žiliny je podnikateľ aktívny aj v Trenčíne, kde vlastní autobusového prepravcu SAD a už dlho pripravuje projekt nového terminálu s nákupným centrom, ktoré prepojí autobusovú a železničnú stanicu.