Najväčší správca podielových fondov na Slovensku spoločnosť Tatra Asset Management a realitná spoločnosť Alto Real Estate spájajú sily vo svojich podnikoch zameraných na prenájom administratívnych priestorov, informuje Marek Tettinger z New School Communications.

Bratislava - Tatra Asset Management, najväčší správca podielových fondov na Slovensku, a spoločnosť Alto Real Estate, popredný realitný investor a developer oblasti nehnuteľností, oznámili svoje partnerstvo a vytvorenie spoločného podniku na správu kancelárskych projektov Digital Park 1 a 2 , SKY PARK Offices a CBC 345. Väčšinový podiel si v spoločných aktívach ponechá skupina Alto, ktorá bude zodpovedná za správu tohto spoločného portfólia.

Tento krok je dôkazom angažovanosti oboch spoločností zlepšovať obchodné prostredie a poskytovať moderné a vysoko kvalitné pracovné priestory pre svojich klientov. Spoločný podnik bude využívať odborné skúsenosti a zručnosti oboch partnerov s cieľom optimalizovať prevádzku a efektívne spravovať tieto významné kancelárske projekty.

„S veľkým potešením oznamujeme spoluprácu so skúseným a silným partnerom Alto Real Estate v najlepšom segmente trhu kancelárskych projektov na Slovensku. Posilnením našej prítomnosti v rámci hlavnej biznisovej zóny (CBD) v Bratislave napĺňame svoju dlhodobú realitnú stratégiu so zameraním na prémiové aktíva a lokality, ktoré ponúkajú diverzifikovaný zdroj výnosov a čo najstabilnejší rastový potenciál pre naše realitné fondy. Spolupráca s Alto Real Estate nám dáva silný zmysel v rastúcom konkurenčnom prostredí. Veríme, že touto cestou dokážeme ponúknuť firmám nielen vysokú úroveň kancelárskych priestorov, ale aj efektivitu ich prevádzky a profesionálny asset management, ktorých cieľom je dlhodobá spokojnosť nájomcov a klientov,“ vyhlásil Martin Ďuriančik, podpredseda predstavenstva Tatra Asset Management

„Som rád, že sa nám podarilo získať zodpovedného a silného partnera. Spolupráca s Tatra Asset Management je kľúčovým krokom v našej snahe poskytovať našim nájomcom kvalitné služby. Veríme, že spoločný podnik nám umožní získať synergické efekty a zabezpečiť, aby tieto kancelárske projekty pokračovali vo svojom úspechu,“ informoval Ján Bryndza, Business Director za Alto Real Estate.

Spoločnosti, ktoré sú súčasťou spoločného podniku, sa špecializujú na prenájom kancelárií a obchodných priestorov vysokého štandardu v bezprostrednej blízkosti centra Bratislavy.

Transakcia tohto rozsahu podliehala posúdeniu a schváleniu regulačným orgánom, ktorým je Protimonopolný úrad SR. Ten po prijatí oznámenia a posudzovaní oznámenej koncentrácie vydal rozhodnutie, ktorým koncentráciu spočívajúcu vo vytvorení spoločného podniku spoločností Tatra Asset Management a  Alto Property schválil. Regulačný úrad totiž dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom ochrane hospodárskej súťaže.

O Tatra Asset Management

Tatra Asset Management je dcérskou spoločnosťou Tatra banky, patrí pod bankovú skupinu Raiffeisen Bank International a je jedným zo zakladateľov Slovenskej asociácie správcovských spoločností. Od založenia je lídrom kolektívneho investovania na Slovensku. V súčasnosti spravuje viac ako 2,5 miliardy eur a má 24 % podiel na celom slovenskom investičnom trhu.

O Alto Real Estate

Alto Real Estate tvorí udržateľné, stabilné a nadčasové realitné projekty s dôrazom na kvalitu. Kombinuje spoluprácu s odborníkmi, nadčasový dizajn a technologické inovácie tak, aby každý projekt bol nielen jedinečný, ale prinášal kvalitný verejný priestor pre ľudí, ktorí v ňom pracujú, žijú a trávia voľný čas.

Investičné portfólio tvoria kancelárske budovy a retailové jednotky obsluhujúce rezidenčné budovy ako aj developerské projekty v príprave a vo výstavbe. Hodnota aktív portfólia je cez 500 miliónov EUR. Spoločnosť spravuje viac ako 140 000 metrov štvorcových existujúcich kancelárskych a obchodných priestorov v centrálnych lokalitách Bratislavy.

Ďalšie dôležité správy

Práca na stavbe parkovacieho domu v Banskej Bystrici.
Neprehliadnite

Stavebná produkcia v máji medziročne stúpla. Výrazný rast zaznamenali najmä inžinierske stavby