Rozširovanie nových obchodných priestorov sa v hlavnom meste ešte nekončí. Investičná skupina Penta totiž podpísala ďalšieho nájomcu pre svoj projekt Bory umiestnený na severozápadnom okraji Bratislavy blízko diaľnice D2. Bude ním najväčší európsky predajca športových potrieb, spoločnosť Decathlon.

Firma kúpila pozemok, na ktorom si postaví vlastný obchod. Pôjde o predajnú plochu s výmerou 4-tisíc štvorcových metrov. „Decathlon je vo fáze prípravy projektu a získavania povolení. „Hneď, ako ich budú mať, začnú stavať,“ hovorí Lea Krčmáriková, PR špecalistka Penty. Otvorenie priestorov je naplánované na jeseň 2014.

Miestom pre predajňu sa stane zóna s výmerou zhruba 220 hektárov. Developer len nedávno ohlásil získanie predajne Merkury Market, v pláne je celkovo viac než tisícka bytov a ďalšej vybavenosti. Hlavným nákupným priestorom má byť obchodné centrum Bory Mall, ktorého štart výstavby odložili.

Športový Decathlon bude aj v lokalite Bory

Decathlon ešte nemá žiadnu otvorenú pobočku na Slovensku, najbližšia je v maďarskom Györi. Predajca športových potrieb ohlásil pred nejakým časom príchod aj do Košíc, Banskej Bystrice a vznikajúcej bratislavskej komerčnej zóny Pharos pri letisku.

Decathlon je vlajkovým maloobchodným reťazcom francúzskej siete Oxylane. Okrem domovskej krajiny pôsobí v ďalších 17 štátoch, dokopy má viac než 535 obchodov a zamestnáva 50-tisíc ľudí. Silnou konkurenčnou výhodou je benevolentnosť pri skúšaní športových potrieb priamo v predajni, ako aj na ihriskách postavených často priamo pri obchodoch.

Ilustračné foto - Decathlon