MiddleCap tak získal ďalšiu budovu na exponovanej adrese severného brehu rieky Temža, ktorá do centrálnej londýnskej štvrti City prinesie vyše 13-tisíc štvorcových metrov komerčných plôch. Pre spoločnosť MiddleCap ide v Londýne o v poradí druhý projekt.

Projekt Seal House bol postavený v roku 1978 a jeho budúcu podobu navrhol známy ateliér Eric Parry Architects. Lokalita na južnej strane londýnskeho City je s výhľadom na blízke dominanty mesta ako najvyšší mrakodrap v Európe - vežu Shard, Tower Bridge na východe či St. Paul’s Cathedral.

„Touto akvizíciou projektu, ktorý nebol aktívne na trhu, sa potvrdila vynikajúca reputácia londýnskeho MiddleCap tímu a jeho schopnosť úspešne sprocesovať a uzavrieť transakciu v extrémne krátkom čase. Projekt Seal House je ideálna investícia na zúročenie našich skúseností s realizáciou projektov citlivých na architektonický detail a ich začlenenie do okolitého prostredia,“ hovorí Tomáš Jurdák, partner MiddleCap Real Estate.

 Pre každého developera je podľa T. Jurdáka prestížou získať príležitosť podieľať sa na definovaní londýnskeho nábrežia a promenády pri Temži.

„Uzavretie transakcie je na jednej strane výrazným prejavom dôvery a ocenením našej práce v Londýne. Na strane druhej hovorí o zámere citlivo budovať vyvážené portfólio real estate projektov po celej Európe,“ hovorí Miroslav Výboh, partner MiddleCap Group

Zaujímavosťou je, že Seal House 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa