Nový holding sa zameria na vyhľadávanie nových príležitostí v oblasti poradenstva, realitného trhu, rozvojového aj rizikového kapitálu a kapitálových trhov. Skupina sa chce výrazne posilniť práve v oblasti rizikového kapitálu, keď plánuje v najbližších troch rokoch preinvestovať v stredoeurópskom regióne viac ako 10 miliónov eur do nových biznisov a start-upov.

Prvým novým realitným projektom spojeného holdingu je výstavba administratívnej budovy 14-21 Rushworth Street vo štvrti Blackfriars v centre Londýna s predpokladanou investíciou do 60 miliónov libier. Po ukončenej akvizícii pozemku s platným povolením sa projekt dostane do realizačnej fázy v najbližších mesiacoch.

Partnerom zodpovedným za realitnú divíziu je Tomáš Jurdák, ktorý pred šiestimi rokmi rozbiehal expanziu HB Reavisu v Londýne a bol generálnym riaditeľom britskej pobočky slovenského developera.

Proces fúzie trvajúci desať mesiacov spoločnosti zmluvne uzatvorili koncom júna. Partnermi novovytvorenej podnikateľskej skupiny MiddleCap Group, S.A. sú Miroslav Výboh, Matúš Výboh, Matej Majerčák, Roman Guniš a Michal Kviečinský. Formálne sa fúzia uzavrie zápisom do obchodného registra Luxemburska v horizonte najbližších týždňov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa