Český fond Arete Invest pôsobí na Slovensku aktívne od roku 2017, keď kúpil priemyselný areál v tesnej blízkosti automobilky Kia v Žiline. Haly v ňom sú prenajaté dodávateľovi automobilových komponentov Grupo Antolin.

Krátko nato získal fond aj priemyselný a logistický areál pri Novom Meste nad Váhom, predajcom bola spoločnosť Prologis.

Stavajú halu pre výrobcu komínov

S parkom prebral Arete Invest aj trojicou nájomcov - Raben Logistics, Vetropak Nemšová a tiež medzinárodnú centrálu odevného reťazca C&A.

V novomestskom parku následne český fond minulý rok začal stavať ďalšiu halu za 11 miliónov eur. Slúži ako centrálny sklad pre región strednej a východnej Európy skupiny Factcool, medzinárodnej siete internetových obchodov s módou.

„Slovenský trh je strategický pre ďalší rozvoj nášho fondu. Po akvizíciách, ktoré sme na ňom za posledné dva roky uskutočnili, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu,“ hovoril tento rok v júni pri otvorení novej časti parku Lubor Svoboda, spoluzakladateľ a predseda správnej rady fondu Arete Invest.

Najčerstvejšou aktivitou na Slovensku bola kúpa pozemkov v 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa