„Slovenský trh je strategický pre ďalší rozvoj nášho fondu. Po akvizíciách, ktoré sme na ňom za posledné dva roky uskutočnili, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu,“ uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ a predseda správnej rady fondu Arete Invest zameraného na investície v oblasti nehnuteľností. 

Aj nový nájomca

V novom sklade o ploche 17 300 štvorcových metrov pôsobí od júna medzinárodná sieť Factcool. „Arete Park Nové Mesto sme si pre jeho výbornú polohu vybrali ako centrálu pre našu ďalšiu expanziu. Lokalita je jedinečná svojou dostupnosťou pracovnej sily i napojením na diaľničnú sieť. Náš nový centrálny sklad navyše reflektuje všetky moderné trendy priemyselných nehnuteľností," povedal Jan Skopeček, riaditeľ spoločnosti FC ecom, pôsobiacej v skupine Factcool.

V novom sklade pri diaľnici D1 v Novom Meste nad Váhom pôsobí skupina Factcool od 1. júna a postupne do tejto lokality konsoliduje svoje operácie pre trh strednej a východnej Európy.

Stovka miest

Stavba budovy sa začala v júli 2018. Nájomná zmluva je uzatvorená na desať rokov od dokončenia haly. Nový nájomca vytvorí v parku viac ako 100 pracovných miest.

Dostavbou haly sa zároveň rozšírila infraštruktúra celého novomestského areálu, v ktorom je v súčasnosti pripravených 49-tisíc štvorcových metrov na ďalšiu výstavbu.