Špičkové štúdiá, ktoré by na Slovensku pritiahli aj filmárov z okolitých krajín, mali stáť v Bratislave už v roku 2016.

Spoločnosť Solid Enterprise predstavila pred rokmi projekt, ktorý počítal s vybudovaním rozsiahleho komplexu na pozemkoch medzi diaľnicou D4 a cestou medzi Jarovcami a Kittsee.

Investor počítal so 60-miliónovým rozpočtom, v jednotlivých halách chcel vybudovať štúdia a pripraviť celé zázemie s technológiami pre produkciu, postprodukciu, zvuk, špeciálne efekty aj datacentrom poskytujúcim IT služby či kinosálou pre 500 divákov.

Podmienkou je obchvat

Ešte predtým, ako sa projekt dostal do fázy realizácie, ho investor výrazne rozšíril. Po úpravách počítal s vyše štvornásobnou plochou areálu ako pôvodne – 27,6 hektára namiesto šiestich.

Vzniknúť mala aj vodná plocha, rozpočet sa nafúkol na vyše 100 miliónov. Spoločnosť zároveň v projekte napísala, že postaví „najmodernejšie filmové centrum v strednej Európe“.

Financie mali zabezpečiť zahraniční investori z IT a filmového odvetvia, kto konkrétne, nebolo jasné. Projekt je dodnes iba na papieri.

Sen o filmových štúdiách v Jarovciach developer živí. Brzdia ho povolenia

Film Park Jarovce Zdroj: Solid Enterprise

Aj keď sa zdržal, firma Solid Enterprise Group napokon v roku 2018 požiadala o územné rozhodnutie. Vlani doručila mestskej časti ďalšiu žiadosť o územné konanie, ktorá sa týka dopravného napojenia komplexu a ďalších vyvolaných investícií.

Stavebný úrad v Jarovciach

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa