Najnovšie predložil plány na výstavbu obytného súboru v Ružinove investor Rossa Invest. Úradom doručil dokumentáciu v súvislosti s posúdením vplyvov na životné prostredie. 

Investor navrhuje v lokalite rezidenčnú súbor Sedmokrásky. O tom, že sa na pozemku chystá ďalší projekt, informoval TREND Reality v máji. Zmienka o plánoch totiž bola v inom zámere v susednom území.  

Byty aj apartmány

Ďalší rezidenčný projekt sa kreslí na pozemku veľkom 6-tisíc štvorcových metrov. Sedmokrásky majú pozostávať z dvoch objektov, ktoré sú navzájom prepojené podzemnými garážami, kde bude 120 parkovacích miest. Okrem nich bude medzi budovami na povrchu umiestnených 57 parkovacích miest.

Projekt prinesie dovedna 132 bytov a apartmánov. Prvá budova je navrhnutá ako jednoduchý hranol. Bude slúžiť ako päťpodlažný bytový dom s ustupujúcim šiestym podlažím. Umiestnený je v blízkosti východnej hranice pozemku.

Dom má rozmery 75 x 18 metrov a bude v ňom 96 bytov. Z toho 74 bytov bude do 60 štvorcových metrov a zvyšných 22 do 90 štvorcových metrov. 

V Ružinove vyrastú Sedmokrásky. Pri Slovnafte vzniká nová štvrť

 

Druhá budova je menší apartmánový dom s rozmermi 36,5 x 17,6 metra. Zakreslený je ako päťpodlažný objekt. Na prvom podlaží sú naplánované prevádzky obchodu a služieb, ako aj recepcia.

Oba objekty majú mať podľa zámeru vegetačné strechy. Termín začatia realizácie sa uvádza v rozpätí rokov 2021 až 2023.

Investor odhaduje celkové náklady na výstavbu na 10 miliónov eur. Pozemok patrí Petrovi Balkovi, ktorý je zároveň uvedený ako predkladateľ zámeru. Tiež je jediný vlastník spoločnosti Rossa Invest. 

Nová štvrť

Nezastavané pozemky, kde sa navrhuje výstavba bytov a apartmánov, sú medzi bratislavskou Ústrednou nákladnou stanicou a Slovnaftskou ulicou. V okolí Domových rolí sa nachádzajú záhrady a menšie priemyselné areály.

Napriek odľahlosti a súčasným nedostatkom miestnej infraštruktúry plánujú v lokalite projekty viacerí investori. Územný plán tu počíta s výstavbou – povoľuje 70 percent bývania a 30 percent občianskej vybavenosti. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa