Nezastavané pozemky sú medzi bratislavskou ústrednou nákladnou stanicou a Slovnaftskou ulicou, v okolí Domových rolí sa nachádzajú záhrady a menšie priemyselné areály.

Investor tu aktuálne navrhuje výstavbu projektu s bytovými domami, ktorý rozdeľuje na dve podobné, takmer zkradlovo zhodné časti – nazvané sú Domové role a Domové lúky, pričom tvoria jeden celok a obsahujú aj rovnaký počet bytových jednotiek.

Päťpodlažné bytovky

Celá riešená plocha predstavuje skoro 10 500 štvorcových metrov. Počíta sa tu s výstavbou šiestich bytových domov. Štyri z nich sú samostatne stojace objekty, dva sú objekty s dvomi celkami s vlastným vstupom pre každú časť. Všetky bytové domy sú päťpodlažné, ich pôdorys má tvar obdĺžnika po celej výške objektu.

„Objekty sú citlivo zasadené do územia, tak aby nenarušili svojimi proporciami oddychovú zónu bývalej záhradkárskej oblasti. Navrhované objekty majú jednoduchý tvar doplnený o drevené prvky na oživenie fasády. Najvýraznejším prvkom sú balkóny, ktoré sú vytvorené ako jeden antracitový oceľový prvok s dreveným obložením, rôznej dĺžky vyloženia,“ píše investor k architektonicko-stavebnému riešeniu.

V bytových domoch sa na prvom nadzemnom podlaží nachádzajú

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa