V novej podobe parku vzniknú pobytové plochy, miesta pre dočasné aj trvalé umelecké inštalácie, terasa priliehajúca ku gastro funkciám umožňujúca organizáciu kultúrnych podujatí.

„V zmysle adaptačných opatrení na klimatické zmeny pribudnú kosené a nekosené trávnaté plochy, záplavová lúka a zvýši sa množstvo stromov,“ približuje Nadácia Cvernovka.

Sauna, bar, ihriská či pódium

Počas uplynulých dvoch rokov boli v parku zrealizované brigádnické a odborné práce, keď bol priestor vyčistený, stromy a kríky orezané, pokosené a vysadené nové trávniky.

Pribudol tiež nový dočasný povrch chodníkov, náteru sa dočkalo chátrajúce oplotenie. Vzniklo detské ihrisko, letná terasa či pódium kultúrneho priestoru.

Na návrhu premeny územia pracovali ateliéry 2021 a Labak. Priestor rozdeľujú na tri časti – verejný, poloverejný a súkromný.

Pri Novej Cvernovke chcú vybudovať nový verejný park. Pozrite si návrh

Park pri Novej Cvernovke (riešené územie) Zdroj: Archinfo.sk / 2021, Labak

Verejná plocha je medzi budovami školy, internátu a Račianskou ulicou. Prístupná bude celý deň. Sú v nej situované hlavné vstupy do budov, pobytová terasa popri fasáde školy, miesto pre dočasné a trvalé umelecké inštalácie, rozptýlené herné prvky pre staršie deti, verejná zeleň, spomínané trávnaté plochy aj vsakovacia lúka. „Priestor je otvorený a voľne prístupný okoloidúcim a cyklistom po celej jeho dĺžke,“ približujú architekti.

Poloverejná časť 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa